We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler DİETMAR GUNZ SEKTÖRE GERİ DÖNDÜ

DİETMAR GUNZ SEKTÖRE GERİ DÖNDÜ

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

FTI’ın eski patronu Dietmar Gunz Falk Travel ile tekrar oyuna hızlı bir giriş yaptı. Gunz, Otelci Erich Falkensteiner ve seyahat teknolojisi uzmanı Alexej Boiko ile birlikte yeni bir tur oparetörü şirketi kuruyor. Falk Travel, halka açık bir limited şirket olarak kuruldu. Şirket, yüksek kalite ve uygun fiyat dengesini koruyarak satış yapma hedefiyle yola çıkıyor.  Kısa, orta ve uzun mesafeli rotaları portföyü bulunduran şirketin lansmanının bu yaz yapılması bekleniyor.

ROCKET DMC İLE YAKIN İŞ BİRLİĞİ

Yapılan basın açıklamasında Falk Travel’ın Falkensteiner Grubu’nun tur operatörlüğü faaliyetlerinin devamı niteliğinde olduğu belirtildi. 33 oteliyle Falkensteiner Grubu’nun özel teklifleri portföyün önemli bir parçası haline gelecek. Falk Tours’un İtalya, Hırvatistan, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Polonya ve Macaristan’daki destinasyon yönetim şirketlerinin  ürünleri de eklenecek.

Gunz, 2020 sonunda FTI’dan ayrıldıktan sonra aile holdingi Temple Tree Investment’ı, halihazırda Türkiye, Mısır, Tunus, Kanarya Adaları ve Özbekistan’da faaliyet gösteren Rocket DMC şirketi de dahil olmak üzere genişletti. Katar, Suudi Arabistan ve Yunanistan’da başka şubelerin de hazırlık aşamasında olduğu belirtiliyor.

Matthias Gürtler imzalı, Alman basınında yer alan haberde yönetim şekli ve dağılımı şu şekilde aktarılıyor:

Hem Falk Tours hem de Rocket DMC, yerleşik hissedarlarının yönetimi altında bağımsız olarak faaliyet göstermeye devam edecek, ancak Falk Travel ile yakın işbirliği içinde çalışacak. Daha önce Traveleague’in yönetiminde de yer alan Giovanni Cocco ve Andreas Arquin, yeni Falk Travel AG’nin yönetiminden ayrılacak ve Falk Tours’un işlerini yönetmeye devam edecek. Traveleague kurucuları Erich ve Andreas Falkensteiner, Giovanni Cocco ve Andreas Arquin hissedar olarak yönetim kurulunda kalmaya devam edecek. Şirketin adı yakında Falk Travel AG olarak değiştirilecek. Mevcut Traveleague AG’nin Eş CEO’su Carmen Windlin operasyonel işleri yönetecek. Dietmar Gunz ise yeni Yönetim Kurulu Başkanı olacak.

 

Yorum Yaz