We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler “3 YILIN TOPLAMINDAN FAZLA HACİM ÖNGÖRÜYORUZ”

“3 YILIN TOPLAMINDAN FAZLA HACİM ÖNGÖRÜYORUZ”

Kirman Hotels İç Pazar Satış ve Pazarlama Koordinatörü Uğur Gültekin, 2023 yılı değerlendirmeleri ve 2024 yılı beklentileriyle ilgili sorularımızı yanıtladı. Gültekin, 2023 hedeflerine mayıs aynın son haftası itibariyle ulaştıklarını belirterek, “2024 yılında hacimin; son 3 yılın toplamının üzerinde olmasını öngörüyoruz” dedi.

“BÜTÇEMİZİ İKİ KERE TAMAMLADIK”

Türkiye’nin yaşadığı büyük deprem felaketini hatırlatan Gültekin, “Deprem sonrası konjonktürel yapıya oranladığımızda mayısın son haftası 2023 hedeflerimize ulaştık. Sezonun içinde tekrar bir sezon yaşadık, mevcut iç pazar ciromuzu ve bütçemizi tam 2 kere tamamladık. Bu durumda kendi hedeflerimize tur bindirdik diyebiliriz. Bir önceki seneyle kıyasladığımızda yüzde 120’nin üzerinde büyüme yakaladık” diye konuştu.

“81 İLİ KAPI KAPI ZİYARET EDİYORUZ”

Haziran ayında 2024 bütçesini tutturmayı hedeflediklerinin altını çizen Gültekin, “2024 için, ağustos ayında fiyatlarımızı hazırladık ve erken rezervasyon almaya başladık. Ağustos ayından aralık ayına kadar olan süreci düşünürsek 2022 ve 2023’ün yüzde 130’a yakın önündeyiz. 2024 yılında da herhangi bir aksilik olmazsa Haziran 15 gibi 2024 iç pazar bütçesini tutturma hedefimiz var. Ülkedeki enflasyonu ve alım gücünü de göz önüne alarak 2024 yılı için; verdiğimiz hizmet, doğru ürün, doğru fiyat, doğru misafir planlamasını yaptık. Şu an kullandığımız ‘Signature’ konsepti, Türkiye’de içerik ve ulaşılabilirlik açısından misafirin en çok beğendiği konsept” ifadelerini kullandı.

“2024 yılında hacmin; son 3 yılın üzerinde olmasını öngörüyoruz” diyen Gültekin, “Erken rezervasyon alışkanlığı çok fazla, acentelerle yürüttüğümüz pazarlama faaliyetleri bunun bir göstergesi. Çok ciddi bir saha ziyareti yapıyoruz. Kirman Leodikya, Kirman Arycanda, Kirman Sidera, Kirman Sidemarin ve Kirman Calyptus olarak; tek tek acente bazında, 81 ilin 81’ine ulaşan, tek otel grubuyuz. 81 ilin tamamında, kapı kapı her seyahat acentesini ziyaret ediyoruz ve otelleri tek tek anlatıyoruz. Her acentenin bize gösterdiği hassasiyet ve destekten dolayı onlara teşekkür ediyoruz ve ilişkilerimizi güçlendiriyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz