ERKAN YAĞCI: İNGİLİZ PAZARINDA HEDEF 1 MİLYONU AŞMAK

Sektörel Haberler 7 Kasım, 11:20'de eklendi

Erkan Yağcı: İngiliz pazarında Hedef 1 Milyonu Aşmak olduğunu ifade etti.

AKTOB Başkanı Dr. Erkan Yağcı, İngiltere’de Türkiye’ye ilginin birçok nedeni olduğunu bu ilginin 2019’da da devam edeceğini belirtti.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Dr. Erkan Yağcı, İngiltere’de Türkiye’ye yönelik tatil taleplerinde artış var. Artışının 2019 yılında da devam edecek. Bunun da birçok nedeni olduğunu ifade etti.

İngiltere 3. Ana Pazar Olmalı 

Dr. Yağcı, Londra WTM Fuarı’nda İngiliz pazarına dair açıklamalar yaptı. İngiltere’nin Türkiye’nin üçüncü ana pazarı olabileceğini söyledi. Almanya ve Rusya’dan sonra 3.  pazar olmaya en elverişli pazar olduğunu belirtti. Tanıtımdan uçak planlamasına kadar her konuda buna göre planlama yapılması gerektiğini vurguladı.

Hedef 1 Milyonu Aşmak

Yağcı, İngiltere pazarının geçen seneden beri ciddi bir büyüme gösterdiğine dikkat çekti. “İngiliz pazarındaki payımız pazarın büyüklüğü göz önüne alınırsa çok aşağı seviyelerde yer alıyor. Antalya, bu sene 700 bin İngiliz turiste ev sahipliği yaptı.. Pazar büyüklüğü ile paralel bir büyüme hedeflemekteyiz. 2019 yılında hedefimiz bu pazarda 1 milyonu aşmak. Fuarda bu yönde tur operatörleri ve uçak şirketleri ile konuşmalar gerçekleştireceğiz.

QM AWARDS HEYECANI BAŞLIYOR

Turizm sektöründe kalitenin önemini vurgulamak amacıyla  GM Turizm ve Yönetim Dergisi tarafından 2010 yılında başlatılan Quality Management Ödülleri,  ‘Qm Awards 2018’  ilk tur oylaması başlıyor. İki aşamalı oylama sisteminden oluşan Qm Ödülleri Aralık tarihinde sahiplerini bulacak. İlk oylama 09 Kasım- 23 Kasım 2018, ikinci oylama 24 Kasım – 07 Aralık 2018 tarihlerinde gerçekleşecektir.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.