We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler GASTRONOMİ SEMPOZYUMU GIDA GÜVENLİĞİ VE KALİFİYE ELEMAN SORUNU KONUŞULDU

GASTRONOMİ SEMPOZYUMU GIDA GÜVENLİĞİ VE KALİFİYE ELEMAN SORUNU KONUŞULDU

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

“TÜM GASTRONOMİ YÖNETİCİLERİ DERNEĞİ” Önderliğinde, Türkiye ve Özel de Antalya’da  Yiyecek-İçecek faaliyeti gösteren Kurum, Tüzel kişi, Çalışanlar ve diğer paydaşları bir çatı altında toplamayı hedefleyen “GASTRO ANTALYA” platformu ilk etkinliği olan “GASTRONOMİ SEMPOZYUMU” yapıldı.

 

“TÜM GASTRONOMİ YÖNETİCİLERİ DERNEĞİ (TGYD)” tarafından organize edilen Sempozyum’da “Ülkemiz Turizm gelişmeleri, Gıda Güvenliği ve özellikle son dönemlerde artık büyük bir sorun haline gelen İstihdam ve kalifiye personel konusu ele alındı. “GASTRONOMİ SEMPOZYUMU”, Akademisyen, Genel Müdür, Yiyecek-İçecek Müdürü, Aşçıbaşı, diğer Sektör profesyonelleri ile Gastronomi-Mutfak Sanatları Eğitimi alan Üniversite öğrencilerinin katılım ile gerçekleştirildi.

 “TÜM GASTRONOMİ YÖNETİCİLERİ DERNEĞİ (TGYD) ” Yönetim Kurulu Başkanı Hamza YALÇIN yapmış olduğu konuşmada ; Ülkemiz Turizm sektörünün çok sıkıntılı bir süreden geçtiğini, bu dönemde Kalifiye personel ihtiyacının had safhada olduğunu ve TGYD Yönetimi olarak yapılacak çalışmalara her zaman destek olacaklarını ifade etti.

“GASTRO ANTALYA” Platformu Proje Koordinatörü Akif ALATAŞ ise; “GASTRO ANTALYA” Platformu etkinliklerinin yıl boyunca çeşitli etkinlik ve Festivaller ile devam edeceğini, Önümüzdeki yıl itibariyle Antalya’da ; GASTRONOMİ FESTİVALİ düzenlemeyi arzu ettiklerini ifade etti.

Yorum Yaz