İNGİLİZLER İÇİN EN PAHALI DESTİNASYON HANGİSİ, TÜRKİYE KAÇINCI SIRADA !

Sektörel Haberler 19 Ocak, 10:27'de eklendi

İNGİLİZLER İÇİN EN PAHALI DESTİNASYON HANGİSİ, TÜRKİYE KAÇINCI SIRADA !

İngiliz turistler için en pahalı destinasyon hangisi? Hangi ülkede paket tur dışında yaptıkları alışverişlerde fazla para ödüyorlar? Türkiye bu sıralamada kaçıncı sırada… İşte hepsinin yanıtı!

 

İngiliz turistler için en ucuz ve en pahalı ülkeler açıklandı. Bu listede  Türkiye kaçıncı oldu?

İngiltere posta (Post Office), İngilizlerin tatil ülkelerinde kişisel harcamalarını fiyatarını karşılaştırıyor. Worldwide Holiday 2019 adıyla yayınlıyor.

İngiliz turistin gittiği ülkede;  su, kahve, güneş kremi, iki kişilik akşam yemeğine hangi ülkede ne kadar harcıyor. ürünler o ülkedeki fiyatının İngiliz para birimi Pound karşılığı olarak  açıklanıyor. Araştırma, Amerika,  Avrupa ve diğer yerler için ayrı ayrı olmak üzere toplam 40 destinasyonu kapsıyor.

En pahalı ülke İTALYA

Post Office’in Worldwide Holiday, Avrupa’nın 12 destinasyonu arasında en ucuz 36 Pound ile Bulgaristan’daki Sunny Beach dedi. Türkiye’den Marmaris  45 Pound ile Avrupa ülkeleri arasında 2.  Sırada.  Tamamında ise 6. sırada kendine yer buldu. Listeye göre Avrupa’nın en pahalı destinasyon ise 119 pound ile İtalya Sorrento olduğu açıklandı.

 

İTALYA’NIN TURİZM DEVİNİN YILLIK İLK TOPLANTISI İSTANBUL’DA

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile THY ve TÜROB’un girişimleri ve sektör birliklerinin önemli katkılarıyla İtalya’nın en büyük tur operatörlerinden Welcome Travel Spa yıllık toplantısı İstanbul’a alındı. Bin üst düzey turizmcinin katılacağı organizasyon Şubat ayında gerçekleştirilecek. TÜROB Başkan Yardımcısı Müberra Eresin, “Bu organizasyonun sektöre moral getirmesini ve İtalya pazarına tekrar ciddi bir hareket getirmesini bekliyoruz.  Önümüzdeki yıllarda İstanbul’un yeniden yıldızını parlatacak ve kongre merkezi niteliğine kavuşmasının önünü açabilecek önemde” dedi.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.