Karadeniz’de Temmuz ve Ağustos Beklentinin Altında

Sektörel Haberler 24 Temmuz, 10:25'de eklendi

Karadeniz’de Temmuz ve Ağustos Beklentinin Altında

KATİD Yönetim Kurulu Başkanı Murat Toktaş ile Karadeniz bölgesi için ağustos ayının değerlendirmesini yaptık.

Özellikle Suudi Arabistan’dan gelen rezervasyonlarda azalma görüldüğünü belirten Toktaş, “Diğer taraftan Doğu Karadeniz bölgesinde temmuz ve ağustos aylarının bir önceki senelere göre daha düşük geçeceği görülüyor. Özellikle Trabzon’daki fazla yatak kapasitesi dolulukları, oda fiyatlarını ciddi bir şekilde olumsuz etkileyecektir.” ifadelerinde bulundu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fransa’daki Türklere Müjde: 39 Euro’dan Başlayacak…

KLM Havayolları’nın alt kuruluşu düşük maliyetli havayolu şirketi Transavia Nantes-İstanbul uçuşlarına başlayacağını duyurdu. Nantes’dan İstanbul’a yapılacak uçuşlar için belirlenen fiyat ise 39 Euro.

Transavia Havayolları Ekim ayından itibaren Fransa’nın Nantes kentinden İstanbul Havalimanı’na uçacak.

THY’den İmza Kampanyasıyla İndirim İstemişlerdi

Fransa’da yaşayan Türkler, geçtiğimiz aylarda Türk Hava Yolları’nın biletlerinde indirime gitmesi için imza kampanyası başlatmıştı. Kampanyayı 4 bine yakın kişi imzalayarak destek vermişti.

Booking.com’a Bir Boykot da Karayiplerden

Karayipler’de bulunan otelcilerin yüzde 84’ü aldığı yüksek komisyon nedeniyle online rezervasyon sistemi Booking com’u boykot edeceği söyleniyor.

Karayipler’de bulunan otelciler, çevrimiçi iş dünyasının devi Booking.com’u “haksız ve gerici” bir komisyon politikası izlediğini düşünüyor. Bu politiya yüzünden boykot edecekleri ifade ediliyor.

Caribbean Hotel & Tourism Association, 33 turizm birliği ve onu oluşturan federasyonlara yapılan oteller üzerinde bir anket yapıldı. Ankete katılanların yüzde 84’ünün başta Booking.com olmak üzere bu rezervasyon sitemlerini kullanmayı bırakmayı düşündüğünü belirtti.

Anket sonuçlarını değerlendiren CHTA Başkanı Frank Comito, otellerin başta Booking Com olmak üzere bütün OTA sisteminden rahatsızlığını belirtiyor. Alınan komisyonların işletmeler için maliyet, tüketicilere de fiyat artışına neden olduğu da ifadeler arasında yer almakta.

CHTA Başkanı Comito, üyelerinin sistemi boykot etmeyi , bazı otellerin ödedikleri komisyonu müşterinin faturasına eklemeyi düşündüğünü dile getirdi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.