MEETİNG POİNT TURKEY TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK TURİZM HİZMET İHRACATÇISI

Sektörel Haberler 16 Aralık, 15:29'de eklendi

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TIM) tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilen “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı” 2017 araştırmasında Meeting Point Turkey, En Büyük Turizm Hizmet İhracatçısı oldu.


Türkiye’nin lider destinasyon yönetim şirketi Meeting Point Turkey, Türk turizmine ve ekonomisine sunduğu önemli katkılar ile sektörün öncü kuruluşu olmaya devam ediyor. İstanbul Raffles Hotel’de düzenlenen ve sektörün tüm paydaşlarını buluşturan gecede, maliye bakanı Naci Ağbal da katıldığı, Meeting Point Turkey, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan Türkiye’nin 500 Büyük İhracatçısı arasında Turizm Kategorisinde birinci, İlk 500 Hizmet İhracatçısı sıralamasında ise 18. olmayı başardı.

170 milyon dolarlık hizmet ihracatı ile birincilik ödülünün sahibi olan Meeting Point Turkey adına törene şirket CEO’su Kamil Özil katıldı. Ödülü Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ve TIM Başkanı Mehmet Büyükekşi’in elinden alan Özil, törende yaptığı konuşmada: “Tüm ekibim ve tabii FTI Group adına bu ödülü almak gurur verici. Biz Türkiye için mücadelemize tüm ekibimizle devam ediyoruz. Her gün Türkiye’ye daha çok turisti nasıl getiririz, nasıl memnun ederiz ve tekrar gelmelerini sağlarız konusunda projeler geliştiriyor ve özveriyle uygulamaya koyuyoruz. Burada bu ödülü sadece acente olarak değil; tüm turizm çalışanları, yatırımcıları, rehberlerimiz, kaptanlarımız kısaca sektörde çalışan herkes adına alıyorum. Ülkemizin Ekonomi Bakanından böyle bir ödül alıyor olmak, devletimiz ve hükümetimizin turizme bakış açısını da gösteriyor. Devletin turizme desteğini devam etmesi, sektörün gelişimi açısından büyük önem arz ediyor örneğin uçak desteği turizme büyük katkıları oluyor. Bundan sonra TİM ve Bakanlık ile iletişimizi genişleterek muhteşem Türkiye’mizi daha iyi tanıtmak için beraber mücadele edeceğiz” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.