PEGASUS RUSYA İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI !

Sektörel Haberler 16 Ocak, 10:54'de eklendi

Pegasus Hava Yolları, vize sorunu nedeniyle durdurulan Rusya uçuşlarının bugün itibariyle yeniden başladığını açıkladı. Onur Air ise Rusya’nın Nalçik kentine uçuşlarına 24 Ocak’ta yeniden başlayacak.

20121223122124pegasussss
Pegasus Hava Yolları, vize sorunu nedeniyle durdurulan Rusya uçuşlarının 15 Ocak itibariyle yeniden başladığını açıkladı. AirportHaber’de yer alan habere göre, şirket, uçucu ekiplere vize alınmasıyla sorunun çözüldüğünü duyurdu.

Pegasus’tan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

”Pegasus Hava Yolları’nın Rusya seferlerinde yaşanan uçuş ekiplerine ilişkin vize sorunu;

T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün, T.C. Dışişleri Bakanlığı’nın ve Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçiliği’nin yakın desteği ve koordinasyonuyla giderilmiştir. 4 Ocak’ta askıya alınan Rusya uçuşları, uçuş ekiplerimize vize alınması üzerine 15 Ocak itibarıyla yeniden başlamıştır.

Daha önce yapılamayan Rusya seferlerine ait bileti bulunan misafirlerimiz iade ve rezervasyon değişikliği işlemlerini, çağrı merkezimiz (0850 250 67 02) üzerinden ücretsiz yapabilir.

Pegasus, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Rusya’da Moskova ve Krasnodar’a direkt seferler düzenlemektedir.”

ONUR AIR BAŞLAMADI

Öte yandan Rusya’nın uygulamaları sebebiyle uçuşlarını geçici olarak durduran Onur Air, Nalçik kentine ilk uçuşunu 24 Ocak tarihinde yapacak.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.