POYD Konuğu Murat Sağman” Türkiye Ekonomisine En Büyük Gelir Turizmden Sağlanır”

Sektörel Haberler 12 Şubat, 16:42'de eklendi

POYD Konuğu Murat Sağman” Türkiye Ekonomisine En Büyük Gelir Turizmden Sağlanır”

POYD – Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Şubat Ayı Yemekli Toplantısı Maxx Royal Belek’te gerçekleşti. Yoğun katılımla gerçekleşen toplantı da Ekonomist Murat Sağman turizmci profesyonelleriyle bir araya geldi.

POYD – Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Şubat Ayı yemekli toplantısı Maxx Royal Belek’te gerçekleşti. POYD’un bu ay ki konuğu Ekonomist Murat Sağmandı. Murat Sağman’ın sunumu gerçekleşmeden önce POYD Başkanı Ülkay Atmaca katılımcıları ayağa kaldırdı. Geçtiğimiz günlerde turizm camiasını vefatıyla yasa boğan Fırat Kaya saygı ile bir kez daha anıldı.

Ülkay Atmaca  sonrasında sunumunu yapmak için ekonomist Murat Sağman’ı sahneye davet etti. Sözü Ülkay Atmaca’dan devralan Sağman, dünya ekonomisinden başlayarak, Türkiye özelinde ekonomik değerlendirmelerde bulundu.

Turizmciler  Aynı Başarıyı Gelirlere de Taşımalı

Sunumunun ikinci kısmında ise Turizm ve ekonomiye etkileri üzerine bir konuşma gerçekleştirdi.  Sağman “ Turizm, Türk ekonomisi için önemli bir sektör. Son yıllardaki rekor artışı da turizmcilerimizin başarısıdır. Sayısal anlamda bir sıkıntımız yok. 2019 yılında kişi sayısı anlamında yakaladığımız başarıyı artık kişi başı gelirlere de taşımalıyız. Türkiye ekonomisine en önemli gelir turizmden sağlanır” şeklinde konuştu.

 

Yeni Üyelere Plaketleri Takıldı

Toplantının sonunda ev sahipliği için Maxx Royal Belek Genel Müdürü Şenol Yorgancı’ya teşekkür plaketi takdim edildi. Arından yeni üye olan Mehmet kurnaz,  Murat Erdoğan, Rühçan Yıldız, uğur Bulut, Koray Arık, Erman Kayar, Yasin Karuç, Tolga Çınar, Erman Emil ve Banu özbay’a    plaketleri takdim edilerek rozetleri takıldı.

 

GM Derginin Diğer Haberlerini Okumak İçin Tıklayınız.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.