Rus Senatör: ‘Konaklama Vergisi Rus İç Turizmini Canlandırır’

Sektörel Haberler 11 Aralık, 10:28'de eklendi

Rus Senatör: ‘Konaklama Vergisi Rus İç Turizmini Canlandırır’

Rusya Federasyon Konseyi Sosyal Politikalar Komitesi Başkan Yardımcısı İgor Fomin, Türkiye’deki otel konaklama vergisi ile değerlendirmede bulundu.

Rus Senatör: ‘Konaklama Vergisi Rus İç Turizmini Canlandırır’

İgor Fomin yaptığı açıklamada “Türkiye’de getirilen konaklama vergisinin, turizm hizmetindeki fiyatları artıracağını ve Rus turist akışını azaltacağını” ifade etti.

Fiyatlar Artar, Rus Turist Akışı Azalır

Başkan Yardımcısı İgor Fomin, Türkiye’deki otel konaklama vergilerinin fiyat artışına neden olacağını belirtti. Bunun da Rusya’dan turist akışını azaltacağını ve Rusya’nın iç turizmini teşvik edebileceğini aktardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, aralarında yüzde 2’lik konaklama vergisinin de bulunduğu bazı hizmetlere vergi getiren yasaya imza attı. Yasa, 1 Nisan 2020’de yürürlüğe girecek. Vergi, konaklama tesislerinin sunduğu hizmetlere 31 Aralık 2020’ye kadar yüzde 1, 2021’den itibaren ise yüzde 2 oranında uygulanacak.

Sputnik’e konuşan Fomin, Türkiye’de getirilen konaklama vergisinin, turizm hizmetindeki fiyatları artıracağını söyledi. Bunun da Rus turist akışını azaltacağını ifade etti. Fomin, bu durumun aynı zamanda, Rus iç turizminin gelişmesine katkı yapabileceğini de sözlerine ekledi.

Gm Dergi’nin Diğer Haberlerini Okumak İçin Tıklayınız. 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.