We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Rusya’da binlerce turizm acentesi ofislerini kapatıyor

Rusya’da binlerce turizm acentesi ofislerini kapatıyor

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Rusya’da turistik seyahat talebindeki keskin düşüş, acenteleri kepenk indirmeye zorluyor. Turkrus’ta yer alan, Kommersant’ın haberine göre, yılbaşından bu yana en büyük 16 şehirde 7 binin üstüne acente ofisini kapatma kararı aldı. Bu sayı toplam acente sayısısının yüzde 11’ine karşılık geliyor.

En yüksek oran yüzde 18,4 ile Volgograd’da. Moskova’da ise fiziki ofisini kapatma kararı alan acentelerin oranı yüzde 10,5, St. Petersburg’da yüzde 11,9 olarak belirtildi.

Gazeteye konuşan OnlineTur.ru temsilcisi İgor Blinov bu yıl yurt dışı paket tur fiyatlarının 1,5 kat arttığını, bundan dolayı talebin ciddi oranda düştüğünü söyledi.

Emlak acenteleri Nikoliers, CORE.XP ve R4S Group yetkilileri de yeni tur acentesi açmak için ofis arayan olmadığını bildiriyor.

Sektör temsilcileri acentelerin sattıkları turlardan elde ettikleri net yüzde 4’lük komisyonla ayakta kaldıklarını, tur satışlarının durma nokta gelmesi üzerine fiziki ofis bulundurmanın anlamsızlaştığını dile getiriyor.

Habere göre, ofisi açık tutmakta ısrar eden acentelerin de önemli bir bölümü personel sayısını azaltmış durumda.

Yorum Yaz