We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Turizm Röportajları Yener: “2023 hedefimiz yüzde 30 büyümek”

Yener: “2023 hedefimiz yüzde 30 büyümek”

Antalya’ da 2019 yılında kurulan Avium Tour, Kazakistan’ın önde gelen yerel tur operatörleri ile iş birliği yaparak Kazakistan pazarında hızla büyümeye devam ediyor.2022 yılında hedeflerinin üstünde bir başarı sağlayan Avium Tour, pazarda ikinci büyük pax üreticisi ünvanına kavuştu. Biz de bu serüveni Avium Tours kurucusu Ahmet Yener’den dinledik.

Avium Tours başarılı bir sezon geçirdiniz. Neler hedeflemiştiniz, sezonun devamında neler olacak, 2023’teki hedefleriniz neler? Kısaca sizden biraz dinleyelim.

Kazakistan pazarında bu sene koyduğumuz hedeflerin üstüne çıkarak ilk ikide yerimizi aldık. Şu ana dek Kazakistan pazarından 45 bin üzeri yolcuyu Türkiye’ye getirdik.

Yolcu profiliniz üst segment değil mi?

Evet, Biz üst segment Kazakistan profiline hizmet veriyoruz. Operasyonlarımız Ağırlık Antalya olsa da Bodrum, Kapadokya ve İstanbul’a da Kazak misafirleri getiriyoruz. Ortalama 8 gece genellikle Belek bölgesindeki 5 yıldızlı otellerde kalan bir kazak turistler otel dışında da ekonomiye katkı sağlıyor.

İstediğiniz fiyatlarla satış yapabildiniz mi?

Bu sene tüm sektör para kazandı. Kazakistan’da bu sene, yüzde 250 civarı artışımız oldu. Geçen sene 17 bin civarıydı bu sene 50 bini zorlayacağız.

Şirket olarak ilk hedefimiz her sene 100% büyüyerek orta vadede Antalya’ya en çok yolcu getiren ilk 10 acente arasına girmek, daha uzun vadede ise ilk 5 acente arasına girmektir.

Yorum Yaz