TURİST GELDİ, ELEMAN ARAYIŞINDA ARTIŞ

Sektörel Haberler 18 Ocak, 10:30'de eklendi

TURİST GELDİ, ELEMAN ARAYIŞINDA ARTIŞ

Bu veriler doğrultusunda 2018’de en çok çalışan aranan ilk 5 iş alanı; Restoran ve Konaklama, Lojistik ve Taşıma, Ofis Yönetimi ve İdari İşler, Part Time ve Ek İş Fırsatları ve Satış olarak gerçekleşti.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Kasım ayı verilerine göre Ocak-Kasım döneminde ülkemizi ziyaret eden yabancı turist sayısı geçen yılın aynı dönemine göre %22,25 yükseldi.

GEÇEN YILA ORANLA YÜZDE 13 ARTIŞ VAR

Turizm sektörü açısından olumlu geçen 2018’deki, sahibinden.com ilan verilerini açıkladı.Restoran ve Konaklama en çok ilan verilen iş alanı oldu. Bu kategoride geçen yıla oranla %13’lük bir artış var. Sahibinden.com’da 2018 yılında en çok ilan girilen iş ilanları incelendi.

Türkiye’nin coğrafi konum avantajına bağlı olarak Lojistik ve Taşıma sektöründe sahip olduğu güçlü pozisyonu istihdam verilerine de yansıdı. Lojistik ve Taşıma, Yönetici asistanı, Sekreter, Bina Yönetimi, Temizlik Görevlisi gibi alt başlıkların yer aldığı Ofis Yönetimi ve İdari İşler ile sirkülasyonu yoğun olduğu sektörler için yarı zamanlı iş ilanlarının yer aldığı Part Time ve Ek iş Fırsatları takip etti.

 

TÜRKİYE’DEN RUSLARI ÜZECEK HABER!

Türkiye’deki otellerin erken rezervasyon döneminin kapanmasının ardından Rusya pazarında ciddi bir fiyat artışına gideceği söyleniyor.

Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR), erken rezervasyon döneminin kapanmasından sonra Türk otellerinin Rusya pazarında yüzde 30 fiyat artışına gidileceğini açıkladı.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.