Turistlerin En Çok Harcama Yaptığı Ülkeler Belli Oldu

Sektörel Haberler 11 Nisan, 15:49'de eklendi

Turistlerin En Çok Harcama Yaptığı Ülkeler Belli Oldu

en çok

Turistlerin hangi ülkede ne kadar harcama yaptığı belli olurken, yabancı turistlerin 2017 yılında Türkiye’de 22,5 milyon dolar harcama yaptığı görüldü.

 

Türkiye’de Yabancı Turistlerin Harcaması 22,5 Milyon Dolar

Ajans Press, yabancı turistlerin en çok harcama yaptığı ülkeleri konu alan araştırmayı inceledi.  Yabancı turistlerin 2017 yılında Türkiye’de 22,5 milyon dolar harcama yaptığı görüldü. Bu rakam en yüksek ABD’de de görülürken, yabancı turistlerin burada 210,7 milyar dolar harcadığı kaydedildi. Yabancı turistlerin en çok harcama yaptığı diğer ülkelerde; İspanya, Fransa, Tayland, İtalya ve Birleşik Krallık olarak belirlendi. Yabancı turistlerden 22,5 milyon dolar elde eden Türkiye’nin ise bu listenin 14’üncü sırasına yerleştiği kayıtlara geçti.

en çok

Turizm  haberlerinin istatistiği ise;

2017 yılından bugüne kadar turizm başlığı altında 379 bin 67 haber çıkışı tespit edilirken, son zamanlarda artan turist ziyaretinin haber çıkışlarını da etkilediği saptandı. Sadece yabancı turistlerle alakalı yazılı basına konu olan haber adedi ise 10 bin 283 olarak görüldü.

 

en çok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Seyahat Ve Turizmi Etkileyen Megatrends

 

Dünya daha önce gördüğümüz hiçbir şeye benzemeyen bir hızda ve ölçekte dönüşüyor. Bu değişimler, yaşama, çalışma ve birbirimizle etkileşime girme biçimimizi temelden değiştirdi, sarstı ve herhangi bir “normal” duygusunu yok etti. Önde kalmak için ne olacağını tahmin etmeliyiz.

Bu bağlamda, Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi, Bloomberg Medya Grubu ile birlikte, Dünya Dönüştürülmüş Megatrends ve Seyahat ve Turizme Etkileri başlıklı açılış raporunu açıkladı. Rapor, geleceği şekillendiren birbirine bağlı beş mega eğilimi inceliyor ve bunların her birinin insanlar, toplum, iş ve teknoloji için geniş anlamda ve özellikle Seyahat ve Turizm sektörü ve destinasyonları için ne anlama geldiğini düşünüyor.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.