Turizm Altyapısına 328 Milyon Liralık Kaynak!

Sektörel Haberler 5 Aralık, 17:30'de eklendi

Turizm Altyapısına 328 Milyon Liralık Kaynak!

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Antalya ve Afyonkarahisar’da bulunan araziler daha önceden 49 yıllığına kiralanmıştı. Kiralanan araziler ile Kültür ve Turizm Bakanlığı, turizm alt yapısına 328 milyon liralık bütçe sağladı. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, konu ile ilgili açıklama yaptı.

328 milyon liralık

“Müzakere Yöntemiyle Yaptık”

 

Alparslan yaptığı açıklamadan şunları söyledi : “Turizmi Teşvik Yasası Kamu Taşınmazlarının Turizm Yatırımlarına Tahsis Yönetmeliği gereği taşınmazları turizm yatırımları için tahsis ettik.” Alpaslan, yatırımcılardan müzakere yoluyla altyapıya katılım katkı bedeli aldıklarının da altını çizdi.

 

“Bölgenin Altyapı Sorunlarının Giderilmesi İçin Önemli”

2004 yılından beri müzakere yöntemiyle yaptıklarını belirten Alpaslan, bölgenin altyapı sorunlarının giderilmesi için bu kaynaklarının kullanıldığını söyledi. Alpaslan, bu kaynakların turizmin geliştirilmesi için değerlendirdiklerini dile getirdi.Müzakereye Afyonkarahisar’da termal tesis yapımı için katılan tek firma 600 bin, Antalya Kemer Tekirova’da otel yapımı için katılan tek firma ise 41 milyon müzakere bedeli ödedi. Antalya Kemer Çamyuva için katılan 3 firmadan 200 milyon 500 bin lira ödeyen firma, Antalya Kemer Göynük için katılan 2 firmadan 86 milyon lira ödeyen firma müzakereyi kazandı. Müzakereler sonucunda turizm bölgelerinin altyapısında kullanılmak üzere toplamda 328 milyon lira kaynak sağlandı.

 

 

GM Dergisi’nin Diğer Haberleri İçin Tıklayınız!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.