TURİZM HAFTASI BAŞLIYOR

Sektörel Haberler 14 Nisan, 17:14'de eklendi

Turizm Haftası ve Aşçılar Bayramı “Ülkelerin saygınlığı, turizmin yaygınlığı ile artar” sloganıyla Alanya’da kutlanacak.

BU yıl 41’incisi çeşitli etkinliklerle kutlanacak olan Turizm Haftası ve Aşçılar Bayramı’nın programı 18 Nisan’da Atatürk Anıtı önünde yapılacak törenle başlayacak. 09.15’de Alanya’da ikamet eden yabancı misafirlerle motorize ekiplerin Atatürk Anıtı’na yürümesiyle başlayacak olan etkinlikler 10.00’da Ata’ya çelenk sunulması, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Alanya Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı Suat Çavuşoğlu, Akdeniz Profesyonel Aşçılar Birliği (AKPAB) Başkanı Baki Budak ve Turizm Danışma Büro Sorumlusu Zeki Güzel’in konuşmalarıyla devam edecek. Ardından Arıkan Yılmaz Dim Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Folklor Ekibi gösterilerini sunarken ALTİD’in yiyecek içecek ikramı da başlayacak.

TEKNE TURU YAPILACAK

Kendi yöresel kıyafetleriyle kortejde bulunan yabancı misafirler ve tören alanında bulunan diğer izleyicilerin katılımıyla 11.30’da başlayıp yaklaşık iki saat sürecek olan tekne turunun hareket noktası Alanya Balıkçılar Barınağı olacak. Damlataş Plajı’na geçecek olan tekneler Alanya Yarımadası çevresinden dolanarak çıkış noktasına dönecek. Tekne işletmecileri tarafından gezi esnasında çeşitli eğlenceler düzenlenecek.

PANELDE TURİZM KONUŞULACAK

19 Nisan 10.00-11.30 arasında Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ALTSO) lise ve üniversite öğrencilerine yönelik panel düzenlenecek. Alanya Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) İşletme Fakültesi’nden Yard.Doç.Dr.Aydın Çevirgen, ALKÜ ALTSO Turizm Meslek Yüksek Okulu’ndan (MYO) Öğretim Görevlisi Murat Yetkin ve Alanya Hamdullah Emin Paşa (HEP) Üniversitesi’nden Araştırma Görevlisi Şebnem Köseoğlu, “Turizmde Kriz Yönetimi”, “Alternatif Turizm Çeşitleri”, “Sürdürülebilir Turizm” ve “Sağlık Turizmi” konularını masaya yatıracaklar.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.