Turizmde Dijital Yol Haritası

Sektörel Haberler 15 Mayıs, 10:43'de eklendi

Turizmde Dijital Yol Haritası

TÜRSAB ile Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) ortaklığında bir proje gerçekleştirildi.

Turizmde Dijital4

Projede, EY Türkiye Danışmanlık Hizmetleri tarafından rapor aşaması tamamlanan “Turizm Sektörü Dijitalleşme Yol Haritası Raporu” tanıtıldı.

Rapor, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen lansmanla tanıtıldı.

Yol haritası, 2018 Eylül ayından bu yana toparlanan veriler ışığında belirlendi. Seyahat acentelerinin dijital trendleri nasıl takip edeceği ve stratejilerini nasıl geliştirecekleri hakkında turizm sektörüne özel olarak oluşturuldu.

firuz baglıkaya

Lansman, TBV Genel Sekreteri Çağdaş Ergin’in açılış konuşmasıyla başladı. TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya ilk olarak kürsüye çıktı. Turizm sektörü için çok değerli bir çalışmaya imza attıklarını belirtti. “Tüketicilerin yaklaşımlarını belirlemede artık dijital süreç çok önemli. Biz de bu projeyle dijital dünyaya ayak uydurmak istiyoruz. Sektörümüzün kısa, orta ve uzun vadede dijitalleşme yol haritasını içeren bu proje, inanıyorum ki referans kaynağı olacak. Dijitalde atılım yapmamızı sağlayacak.” dedi.  TÜRSAB olarak seyahat acentelerinin dijital dönüşüme uyum sağlamaları için her türlü desteği vereceklerini ifade etti.

Faruk Eczacıbaşı

TBV Başkanı ve Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı düşüncelerini paylaştı. TÜRSAB ile böyle önemli bir projeye imza attığımız için memnuniyet duyduk, dedi. “Analog kuşak artık değişiyor. Turizm de bu gelişmelerden faydalanacak. Ülkemizin en önemli sektörlerinden turizm sektörüne katkı sağlamaktan ötürü son derece minnettarız” ifadelerine yer verdi.

EY Türkiye Danışmanlık Hizmetleri İş Geliştirme Direktörü Mehmet Gülez, yol haritasının ayrıntılarını içeren bir sunum yaptı. Sunumun başlıkları katılımcılara şu şekilde aktarıldı:

Amaç ve Yaklaşım,

Yeni Nesil Turizm Stratejileri,

Turizmde Dijitalin Önemi,

Akıllı Turizm,

Turizm X.0

Turizm Sektörü Dijitalleşme Yol Haritası

murat kansu

Sunumun ardında kürsüye gelen Microsoft Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu, projenin dijital dünyada sağlayacağı avantajları anlattı.

Turizmde Dijital6 (2)

Organizasyona basın da oldukça geniş bir katılım gösterdi. Çok sayıda seyahat acente temsilcisi ve sektör paydaşları katıldı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.