Kuşadası’nda Faytonlara Son Verildi

Güncel 15 Mayıs, 11:04'de eklendi

Kuşadası’nda Faytonlara Son Verildi

Ünlü turizm merkezi Kuşadası’nda faytonların faaliyetlerine son verildi.

kusadasi fayton

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, yayınladığı mesaj ile ilçe sınırları içerisinde fayton faaliyetlerinin durdurulduğunu bildirdi.

Aydın’ın turizm cenneti ilçesi Kuşadası’nda yaz aylarında çalışan 5 faytonun faaliyetlerine son verildi. Karar hayvan hakları savunucularının talepleri üzerine alındı. Sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yapan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, faytonların faaliyetlerinin durdurulduğunu bildirdi.

Yaklaşık 8 yıl önce faaliyetlerine başlayan ve şehir içinde belirlenen güzergâhta kısa gezi turu yapan faytonlar artık çalışmayacak. Başkan Günel haberi: “Bir hayvansever ve belediye başkanı olarak Kuşadası’nda fayton faaliyetlerinin son bulduğunu kamuoyu ile paylaşmaktan mutluluk duyuyorum” notuyla sosyal medya hesabından duyurdu.

Yaptığı paylaşım binlerce retweet ve beğeni ile desteklendi.  Günel, “Hayvanlara yapılan zulme sessiz kalmayacağım. Her bir hemşehrimin hakkını nasıl koruyorsam hayvanlarımızın da haklarına ve canlarına sahip çıkacağımı söylemiştim. Seçim sürecinde faytonlar konusunu gerek hayvanseverler gerekse fayton sahipleri ile pek çok kez gündemimize aldık. Atlarımız insanların en sadık dostları ve yardımcıları. Şehir içinde, asfalt üstünde yaşamalarının ve çalışmalarının doğalarına aykırı olduğunu biliyoruz. Hijyen açısından da sağlıksız olduğunu gördük” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Doğu Ekspresi Biletleri Satışta

Doğu Ekspresi Biletleri Satışta

İki bakanlık arasında imzalanan protokolle hayata geçirilen ve yoğun ilgi gören Turistik Doğu Ekspresi’nin biletleri satışa sunuldu.

Turizm Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı’nın ortak hayata geçirdiği Turistik Doğu Ekspresi’nin biletleri satışa başladı. Tren ilk seferine 29 Mayıs’ta başlayacak. Bilet fiyatları ise, tek kişi 400 TL, çift kişi 500 TL olarak belirlendi. Tamamı yataklı vagonlardan oluşan tren 120 yolcu kapasitesiyle hizmet sunacak.

Seyahatçiler arasında oldukça popüler duruma gelen ve yoğun ilgi gören Doğu Ekspresi ile ilgili olarak, biletlerin kara borsaya düştüğü iddiaları gündemdeydi.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.