TURİZMDE KAĞIT DEFTER DÖNEMİ SONA ERİYOR

Sektörel Haberler 26 Eylül, 17:18'de eklendi

Konaklama tesisleri ve turizm acentelerinin ihtiyaçları doğrultusunda yazılımlar üretmek, eğitim ve destek hizmetini sağlamak  amacıyla 2003’te kurulan Kod Yazılım, geliştirdiği Sedna E-Defter uygulamasını 25 Eylül Perşembe günü Akra Barut’da bir eğitim semineriyle müşterilerine tanıttı.

genel Kod Yazılım Ekip

Sedna E-Defter kullanıcıları için düzenlenen bilgilendirme seminerine, 150’nin üzerinde otel ve acente üst düzey muhasebe yetkilisi katıldı. Sedna Muhasebe Otomasyonu kullanan işletmelerin büyük defter ve yevmiye defterlerini, yasaların belirlediği kriterlere  uygun olarak elektronik ortamda tutabilmeleri amacı ile yazılan Sedna E-Defter uygulaması, resmi defter işlemlerini elektronik ortama taşıyarak baskı ve arşivleme yükünü ortadan kaldırıyor.

Turizm sektörüne  yazılımlar üreten Kod Yazılım adına firmanın Genel Koordinatörü Mehmet Gülen, kullanımı yasal bir zorunluluk olan e-defter uygulamasının detaylarını paylaşıp, Sedna E-Defter çözümümün kullanımı açısından önemli konuların altını çizerken, “Bu seminerle kullanıcıların uygulamanın tüm inceliklerini öğrenmesini hedefliyoruz” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.