TÜRK TURİZM FİRMALARINDAN İSRAİL BÜYÜKELÇİLİĞİ’NE VİZE ŞİKAYETLERİ

Sektörel Haberler 6 Şubat, 11:07'de eklendi

TÜRK TURİZM FİRMALARINDAN İSRAİL BÜYÜKELÇİLİĞİ’NE VİZE ŞİKAYETLERİ

İsrail’in Ankara Büyükelçiliği, Türk vatandaşlarına vize ve ülkeye giriş uygulamalarında değişiklik yapılmadığını iddia etti. Türk turizm firmaları ise İsrail’in bir takım uygulamasına karşı şikayetlerine devam ediyor.

 

İsrail’in Ankara Büyükelçiliği, Türk vatandaşlarına vize ve ülkeye giriş uygulamalarında değişiklik yapılmadığını belirtiyor. Türk turizm firmalarının ise İsrail’in bir dizi uygulamasına ilişkin şikayetleri devam ediyor. İsrail’in Ankara Büyükelçiliği’nden konuyla ilgili şu açıklama yapıldı. “Gerek vize gerekse ülkeye giriş koşulları konusunda herhangi bir değişiklik yapılmadı. İsrail Devleti, Türkiye’den gelen tüm turistlerin ziyaretinden memnuniyet içindeler. İsrail’e gelen turistlerin tümü gibi Türk turistler de her bölgeyi olduğu gibi Kudüs’ü de özgürce ziyaret ediyorlar” denildi.

Buna karşın, Kudüs’e tur düzenleyen Türk turizmciler, İsrail’in Türk vatandaşlarına yönelik vize ve ülkeye giriş uygulamalarında değişiklik olmadığı yönündeki açıklamasını kabul etmedi.

İsrail’in ayrımcılık uygulayabileceği endişesiyle isminin gizli kalmasını isteyen Türk turizm şirketlerinden yetkililer açıklama yaptı. Geçtiğimiz yaz aylarından itibaren tur şirketleriyle Kudüs’ü ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarına yılda sadece bir kez vize verildiğini belirtiyor. Bu uygulamanın tur şirketlerinde görevli kişilere de uygulandığını aktardı. Yılda bir defa şeklindeki ziyaret kısıtlaması nedeniyle Kudüs’ü daha sık ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarının imkan bulamadığına dikkat çekti. Bu uygulamanın gruplara hizmet edecek Türk personelleri zor durumda bıraktığını söyledi. AA

 

ANTALYA ÖLÜ SEZONDA BİLE REKORA İMZA ATTI

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.