Üç Yeni Otel Yatırımı Daha

Sektörel Haberler 23 Ekim, 13:18'de eklendi

Üç Yeni Otel Yatırımı Daha

70 milyon dolar yatırımla hizmete açtığı Hilton Mall of İstanbul’la birlikte turizm sektörüne adım atan Torunlar GYO, ikisi İstanbul ve biri Antalya’da üç otel daha açacağını duyurdu.

otel

Dünya Gazetesi’nden Leyla İlhan’ın haberine göre  Torunlar GYO, önceki gün hizmete açtığı Hilton Mall of İstanbul markasıyla turizm sektörüne girdi. 5 yıldızlı Hilton Mall of İstanbul 70 milyon dolarlık yatırımla tamamlandı. Torunlar GYO, ikisi İstanbul biri Antalya’da olmak üzere 3 otel daha açacak. Hilton Mall of İstanbul’un açılışı nedeniyle yapılan toplantıda konuşan Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun; “Pandemi döneminde Torunlar GYO olarak planladığımız otel yatırımımızı tamamladık ve bu zor günleri kısa sürede atlatacağımıza olan inancımız ile Hilton Mall of İstanbul’da konuklarımızı ağırlamaya başladık” dedi.

Sağlık Turizmi ve  Farklı Etkinlikler Planlıyoruz

Torun, aynı zamanda Mall Of İstanbul’un içinde olmalarının da otelin açmalarında en büyük etken olduğunu söyledi. AVM’de hala ziyaretçilerinin yüzde 20’sinin yabancı olduğunu aktaran Torun, “Oteli iş hayatı, sağlık turizmi ve alışveriş turları gibi farklı etkinliklerle destekleyeceğiz. Geniş balo salonu olan otellerinin açılmasıyla kongre turizmi için olduğu kadar yabancı düğünlere de ev sahipliği yapmak istiyoruz” diye konuştu. Torun, 2021’de pandeminin etkisinin azalmasıyla otelde doluluk oranlarının yüzde 60 ila 65’e, cironun ise 60 milyon TL’ye çıkmasını beklediklerini söyledi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.