WTM FUARI BAŞLADI, FUAR 2017 YILINA DAİR İPUÇLARI VERECEK

Sektörel Haberler 7 Kasım, 18:46'de eklendi
World Travel Market, üç gün boyunca Türk turizmine yönelik beklentilerle ilgili 2017 yılının ipuçlarını verecek.

World Travel Market 2011, ExCeL London. Overview image.

WTM Uluslararası Turizm Fuarı (World Travel Market), 37. kez Londra’da kapılarını açtı. 7 – 9 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek WTM’ye 180 ülkeden 5 bin standlı katılımcı ve 50 binin üzerinde turizm profesyonelinin ziyaret etmesi bekleniyor. Önceki yıllarda 4 gün olan fuar bu yıl ilk kez üç günü kapsayacak şekilde 10:00 – 19:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Türkiye, fuarda 783 metrekarelik bir alanda temsil edilecek.Turizm sektörü açısından büyük önem taşıyan WTM Uluslararası Turizm Fuarı, gelecek yıla yönelik iş beklentilerinin değerlendirildiği ve sektörün gelecek dönem vizyonlarını belirleyen konferanslara ev sahipliği yapan prestijli bir etkinlik olarak kabul görüyor. Fuar, Türk turizmine yönelik beklentilerle ilgili 2017 yılının ipuçlarını verecek.

Türkiye fuarda, turkuaz konseptli bir standla Londra Kültür ve Turizm Müşavirliği’nin oluşturduğu 783 metrekarelik bir alanda 30’u özel sektör, 25’i kamu kurumu, dernek ve sektörel birlik olmak üzere 55 kurum ve şirket ile temsil edilecek.

WTM’de 80’den fazla konferans düzenlenecek ve dünya çapındaki seyahat ve turizm endüstrisine yönelik son veriler, istatistikler ve trendler masaya yatırılacak.

Türkiye’nin en önemli turizm pazarlarından biri olan İngiltere’den 2015 yılında 2 milyon 512 bin turist gelmişti. Bu yılı 9 aylık döneminde ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 31 düşüşle 1 milyon 481 bin İngiliz turist Türkiye’yi ziyaret etti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.