Yolcular Gerçekten Ne İstiyor?

Sektörel Haberler 27 Mart, 09:32'de eklendi

Yolcular Gerçekten Ne İstiyor?

VIP Kulüpleri salonları, müşterileri sadece tasarruf edilen nakit paraların ötesinde bir deneyime değer katan kişiselleştirilmiş hizmetler ile ödüllendirmelidir. Bu pazar, hızlandırılmış ödemeleri, konsiyerj hizmetlerini, güzellik danışmalarını ve diğer hizmetleri tercih ediyor, basit bir% 10 indirimden daha uzun süreli bir etki yaratacak.

Milenyumlar seyahat etmeyi çok seviyor ve şimdi geçmiş yıllardan daha erişilebilir. IATA raporlarına göre , hava yolcusu sayısının önümüzdeki 20 yıl içinde ikiye katlanacağı ve havaalanlarında aşırı talep yaratacağı tahmin ediliyor. Havalimanları ve tedarikçileri, Kişiselleştirilmiş Müşteri Deneyimini arttırmaya yönelik teslimatlarında hızlı olmalıdır. Havaalanları sürekli daha kalabalık, bu nedenle bir huzur ve sükunet cenneti gerekiyor. 

Yolcular sessiz havaalanı salonlarına erişmek istiyor

 
Düşünsene, bu salona giriş hakkın var çünkü ilk defa bir işletme sınıfında havayolunu uçuruyorsun çünkü sıraya girmekten kaçınmak ve özel bir deneyim yaşamak istiyorsun. Bunun yerine, içeri girmek için uzun kuyruklarda beklemelisiniz ve daha sonra tekrar yemek, sık sık kaliteli yiyecekler, sıkıcı içecekler, gürültülü konuşmalar ve yer yok. Bu tam olarak beklediğiniz VIP muamelesi değil, değil mi?

Yolcular deneyimler ve faydalar istiyor

Modern gezginler paraları için daha fazlasını elde etmek ister. Günümüzde, yolcular sadece A noktasından B noktasına gitmek istemiyorlar, inanılmaz bir yolculuk istiyorlar. Örneğin Punta Cana Havaalanı VIP salonu – yepyeni bir sonsuzluk havuzu tasarladılar; kalabalığın arasından sıyrılmak için harika bir yol. Birinci sınıf ve işletme sınıfı gezginler ve hatta ücretli giriş yapan konuklar, eve dönmeden önce yüzebilir, şansları Punta Cana Havayolu ile ilgili olumlu geri bildirimlere sahip olacaklardır . Bununla birlikte, son birkaç yıl içinde ek hizmetler ekleyerek yolcu deneyimini geliştirmek için havayollarına ve havaalanlarına meydan okundu, ancak aşırı kalabalık havalimanı salonları sorunu devam ediyor.

Yolcular beklemek istemiyor

Daha önce de belirtildiği gibi, müşterilerden gelen olumsuz incelemelerde sıkça bahsedilen başka bir sorun daha var: uzun bekleme kuyrukları.

Salonun girişinde beklemek zorunda kaldıktan sonra, yemeğinizi almak için sırada beklemek ve bir içki almak için tekrar beklemek zorundasınız çünkü yeterince barmen yok. Bir gezgin, bir lounge ziyaret ettikten sonra bu yorumu yazdı.

“Havaalanı salonları terminaller kadar korkunç hale geldi. Telefonlarındaki herkes dışında hiçbir şey, yavaş barmenler, gürültülü, tamamen paketlenmiş, dağınık masalar, düşük kaliteli çorba ve peynir tabağı. Artık özel bir deneyim değil. Bir salona girdiğimde geri dönüş yolunu hatırlıyorum ve sessizdi, gerçek açık konsept, seçilebilecek harika yemekler, hızlı açık bar servisi ve tamamen dolu olmadığı için, uçağınızın ne zaman uçacağını bile duyabiliyordunuz. ”

Hatta New York Times Dergisi maruz bu sorunu  olarak Anna-Maria Andriotis makalesinde şunları yazdı: havaalanı bekleme salonları eskisi çok daha dahildir. Sonuç olarak, havaalanları müşterilerin beklentilerini aşmak için hizmetlerini iyileştirme konusunda sürekli çalışmaktadır.

VIP Kulüpleri salonları, müşterileri sadece tasarruf edilen nakit paraların ötesinde bir deneyime değer katan kişiselleştirilmiş hizmetler ile ödüllendirmelidir . Bu pazar, hızlandırılmış ödemeleri, konsiyerj hizmetlerini, güzellik danışmalarını ve diğer hizmetleri tercih ediyor, basit bir% 10 indirimden daha uzun süreli bir etki yaratacak.

Sadık lüks müşteriler, uçak bileti satın alma işleminden salona girmeye kadar, masaüstü, web siteleri ve mobil uygulamalar boyunca sürekli olarak VIP muamelesi istemektedir.

Yeni BT Çözümleri – Hızlandırılmış Yolcu

İşlemine Doğru Bir Adım  IEG’in AIMS mobil özelliği, özel VIP salonu ortamınızın yönetimini kullanımı kolaylaştırarak sıranın bozulmasına yardımcı olur. Müşterileriniz hakkındaki duyarlılığınızı yükseltin; daha hızlı hareket edebileceksiniz. Salonya girişten biniş uçaklarına kadar müşteri deneyimini iyileştirin.

Salondaki yolcuların verimli dağıtımı , akışı kolaylaştırmaya ve kalabalık bölgeleri rahatlatmaya yardımcı olacaktır . Bizim app salonuna gelen insanların sayısını tahmin edebilir ve aynı anda envanter seviyelerini takip, bir daha asla kalabalık, malzeme tükenmesi veya yetersiz personel. 

Özellikle yoğun saatlerde, tüm insanları barındıracak mükemmel bir organizasyon gerekecektir. Havaalanı yönetimi bu gibi çalışma saatlerini önceden tahmin etmeli ve doğru sayıda ön büro ajanı, barmen, yiyecek ve içecek miktarı vb. İle buna göre ayarlamalıdır. Bu daha iyi yönetici planlaması ile birlikte kalma süresini ve dolayısıyla gelirleri artırabilirsiniz.

Benzersiz Deneyimler paha biçilmezdir. Şimdi misafirleriniz için unutulmaz bir yolculuk oluşturun.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.