18.3 C
Antalya
Perşembe, Ekim 21, 2021

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Doğru konsept ve fiyatlama başarıyı getirdi

Amon Hotel Satış & Pazarlama Müdürü İsmail Öztürk ile Gm Turizm ve Yönetim Dergisi olarak 2021 sezonunu değerlendirdik. İsmail Öztürk; 2020 yılına göre çok iyi bir sezon geçirdiklerini dile getiren İsmail Öztürk, sezonda doğru fiyatlama ve en iyi kalite ile satışlarında artış yaşadıklarını dile getirdi.

Kısaca sezon değerlendirmesi alabilir miyiz?
Pandeminin biteceği umuduyla başladığımız 2021 yaz sezonunda maalesef gerek siyasi gerekse sağlık sebepleri ile umduğumuz gibi olmadı. Ancak Rusya’nın 2020’ ye göre daha erken tarihte açılması Ukrayna pazarının hiç kapanmaması ve iç pazarın daha korkusuzca tatile çıkması sebebiyle 2020 yılına göre çok daha iyi bir sezon geçirildi. Tabi ki yan pazarların da turizm hareketleri de sezonu olumlu etkiledi.

Siz Belek’te + 16 ile farklı bir konsept uyguladınız, misafirlerin memnuniyeti ve istekleri nelerdi?
+16 ve eğlence konseptimiz ile çok hızlı bir şekilde yerimizi aldık. Pandemi de evde kalmaktan sıkılmış olan kendini genç hisseden misafirlerimizi ağırladık. Rusya, Ukrayna ve İç pazardan oluşan misafir portföyümüz büyük bir oranda otelimizden memnuniyetlerini dile getirdiler.

Satış politikalarında nasıl bir strateji uyguladınız?
Öncelikle ürünümüzü doğru anlatmak üzere satış temsilcilerini otelimizde ağırladık. Sosyal medya platformlarını dijital reklamlar ile destekleyerek tüm ülkelerde mümkün olan tüm satış kanalları ile bağlantıda kalarak tanıtımımızı yaptık. Bölge rakip analizleri yaparak fiyatlarımızı belirledik. Gelen misafirlerimize fiyat hizmet dengesini göz önüne alarak en iyi servisi verdik. Bunun akabinde satışlarımız artarak gelmeye başladı.

Son olarak profesyonellerimize iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?
2022 yaz sezonu için herkse şimdiden bol şans diliyorum. Umarım pandemi bir an önce biter.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ
17 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. Gm Turizm & Yönetim Dergimizin Hard Copy Trajı 4000 adet, Web sitesi aylık ziyaretçi sayısı 200.000 üzerinde, sosyal medya hesaplarının reel-aktif takipçileri 35.000 olup aylık yayınlanmaktadır. GM Dergi’yi Okuyabilir, Dinleyebilir ve İzleyebilirsiniz! Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Teknolojiye yatırım yapmayı da ihmal etmeyen Gm Dergi, 2021 Mart ayı frekansıyla “Canlı Dergi” yayını ile aynı zamanda izlenen ve seyredilebilme dergi olma özelliğine kavuşmuştur. İçeriği ve yayını tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,610BeğenenlerBeğen
17,900TakipçilerTakip Et
97AbonelerAbone

SON HABERLER