We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Gündem Kıbrıs Yunanistan arası feribot seferleri başladı

Kıbrıs Yunanistan arası feribot seferleri başladı

KIBRIS İLE YUNANİSTAN ARASINDA FERİBOT SEFERLERİ BAŞLAYACAK
Yunanistan’dan Kıbrıs’a gitmenin başka bir yolu daha var. Ülkeler arasında düzenli feribot seferleri başlatıldı. Yolculuk ne kadar sürecek ve bilet ücreti ne kadar olacak?
FERİBOT 30 SAAT GİDECEK

21 yıl sonra Kıbrıs-Yunanistan deniz yolcu trafiği yeniden başladı. Limasol-Pire feribot hattı, Scandro Holding tarafından işletilen MV Daleela tarafından işletilecek. Feribot, 400 yolcu ve yaklaşık 100 araba taşıyacak şekilde tasarlanmıştır. Teknede 38 birinci sınıf kabin, 68 ikinci sınıf kabin ve 110 açık oturma yeri bulunmaktadır. Restoran, kafeterya, çocuk parkı ve tıbbi yardım istasyonu olacak.

Ator bültenine göre Limasol’dan Pire’ye feribotlar her Çarşamba ve Pazar, Pire limanından Limasol’a her Salı ve Cuma günü hareket edecektir. Feribot hattı 19 Haziran’da çalışmaya başlayacak. 2022 sezonundaki son uçuşun 16 Eylül’de Yunanistan’dan Kıbrıs’a yapılması planlanıyor. Seyahat süresi 30 saat olacaktır.

KIBRIS VE YUNANİSTAN ARASI FERİBOT BİLETLERİ NE KADAR?

Vergiler ve liman ücretleri dahil, tek yönlü bir yolculuk (açık havada kabinsiz bir yer) 38 avrodan mal olacak. 2. sınıf bir kabinde bir yer – 40 Euro’dan, 1. sınıf bir çift kabinde – 55 Euro’dan, tek bir kabinde – 60 Euro’dan, VIP kabinde – kişi başı 80 Euro’dan. 4-12 yaş arası çocuklar için tek yön 28 Euro, 4 yaş altı çocuklar için yolculuk ücretsiz olacak.

Aracın ulaşımı tek yön yaklaşık 102 Euro’ya mal olacak

Haziran ayında Atina’dan Larnaka’ya bagajsız bir uçuşun 37 avroya mal olacağını ekliyoruz. Seyahat süresi 1 saat 40 dakikadır. Bu nedenle, bir hava uçuşunun maliyeti bir feribot bileti ile karşılaştırılabilir, ancak deniz yoluyla yolculuk, iki ülke arasında araba ile seyahat edenler için ilgi çekici olabilir.

Yorum Yaz