19.3 C
Antalya
Cumartesi, Eylül 25, 2021

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Pandemic Balesi 1 Ağustos’ta

Covid-19 sürecinin sanatsal bir yapıya dönüştürülerek hazırlanan ve sağlık çalışanlarına ithaf edilen Pandemic balesi, 1 Ağustos’ta canlı yayınlanacak dünya prömiyeri ile izleyiciyle buluşacak.

Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından Covid-19 sürecinin insanlar üzerindekileri etkileri anlatan bir bale eseri hazırlandı. Yaklaşık 2 aydır hazırlıkları devam eden eser, kahraman sağlık görevlilerine ithaf edildi. Pandemic adlı eserin dünya prömiyeri 1 Ağustos saat 20.00’de online yayınlanarak yapılacak. Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde yapılacak olan prömiyer, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın YouTube kanalından canlı yayınla gerçekleştirilecek ve tüm dünyadaki sanat severlerle buluşacak.

KADRODA SÜRPRİZLER VAR

Koreografisi Armağan Davran ile Volkan Ersoy’a ait eserin dekor ve kostüm tasarımı Çağda Çitkaya, ışık tasarımı ise Mustafa Eski imzasını taşıyor. Dijital efekt ve özel tasarlanmış görüntülerle desteklenen eserin müzikleri Bach, Vivaldi ve Albinoni’ye ait. Pandemic balesinin bir diğer sürprizi ise ünlü dizi ve tiyatro oyuncusu Alper Saldıran’ın konuk sanatçı olarak kadroda yer alması. Aynı zamanda bale eserinin bazı bölümlerinde gerçek doktorlar ve sağlık görevlileri de konuk sanatçı olarak yer alacak.

SALGIN SÜRECİNİ ANLATIYOR

Eserin koreograflarından Volkan Ersoy, toplumu derinden etkileyen ve özellikle sanatçılarda derin izler bırakan salgın sürecini bale ile anlatmak istediklerini ifade etti. Yaşadıkları süreci kronolojik olarak betimlerken aynı zamanda kendilerinde oluşturduğu izleri de tiyatral anlamda işlemeye karar verdiklerini belirten Ersoy, yaptıkları çalışmayı bale eserinden ziyade anlatım gücüyle de zenginleştirmek istediklerini anlattı. Balenin salgın süreci göz önünde bulundurularak az bir kadroyla sahnede yer alacağını bildiren Ersoy, “Dünyada ilk kez salgın süreci bale gibi evrensel bir sanat dalıyla sergilenecek’’ dedi.

YOUTUBE’DAN CANLI YAYIN

Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdürü Akın Ulutaş da dünyaca ünlü sanat merkezlerinin uyguladığı canlı yayın tekniğiyle, hazırlanan eserin sanat severlerle buluşacağını belirtti. Çekimleri Kanal V tarafından yapılacak olan Pandemic balesinin, uluslararası tanıtım sponsorluğunu ise Antalya Turizm Fuarı (ATF) yapıyor.

Dünya prömiyerinin ardından 11 Ağustos’ta 18. Uluslararası Bodrum Bale Festivali’nde ilk kez seyirciyle buluşacak olan eser, 18 Eylül’de de Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali’nde sahnelenecek.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ
17 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. Gm Turizm & Yönetim Dergimizin Hard Copy Trajı 4000 adet, Web sitesi aylık ziyaretçi sayısı 200.000 üzerinde, sosyal medya hesaplarının reel-aktif takipçileri 35.000 olup aylık yayınlanmaktadır. GM Dergi’yi Okuyabilir, Dinleyebilir ve İzleyebilirsiniz! Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Teknolojiye yatırım yapmayı da ihmal etmeyen Gm Dergi, 2021 Mart ayı frekansıyla “Canlı Dergi” yayını ile aynı zamanda izlenen ve seyredilebilme dergi olma özelliğine kavuşmuştur. İçeriği ve yayını tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,610BeğenenlerBeğen
17,900TakipçilerTakip Et
97AbonelerAbone

SON HABERLER