We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Gündem Rus muhabirden Türkiye’de tatil değerlendirmesi

Rus muhabirden Türkiye’de tatil değerlendirmesi

Rus muhabirden Türkiye’de tatil değerlendirmesi

ATOR muhabiri Mayıs tatilleri için Türkiye’yi ziyaret etti. Turistlerin artık Antalya otellerinde “ultra her şey dahil” ile nasıl dinlendiğini, orada Ruslara nasıl davrandıklarını, otellerde “covid” kısıtlamalarından geriye kalanları, Rus kartlarıyla ödemelerde neler olduğunu ve genel olarak – bir paket tur olduğunu anlatıyoruz. Türkiye’ye verdiğiniz paraya değer.

Mayıs ayının hafta sonu muhabirimiz Xanadu Resort High Class otelinde dinlendi, OTI Hotels & Resorts zincirinin (sadece Coral Travel tur operatörü tarafından Rusya’da temsil edilen ) temsilcileriyle sohbet etti, Antalya’nın tarihi merkezini ve iş merkezini ziyaret etti. Tatil beldesindeki yerel alışveriş merkezlerine, kafelere, eczanelere, marketlere, bankalara gitti.

Artık Türkiye’yi (ve daha özel olarak Antalya’yı) bir yaz tatili destinasyonu olarak gören Rus turistleri ilgilendiren en yaygın soruları yanıtlandı.

Türkiye’de covid kısıtlamaları ile mevcut durum nasıl? Turistler otelde maske takmak zorunda mı kalacaklar yoksa aşı ve testlerle ilgili belge mi isteyecekler?

“Seni zorlamazlar. Bütün bunlar uzun zamandır Türkiye’de iptal edildi. Uçuş sırasında, giriş için “covid” belgeleri her seferinde zaten isteniyor. Turistler için neredeyse sıfır kısıtlamaya bakılırsa, Türkiye’nin kendi içinde hiçbir pandemi yok.

Örnek olarak Xanadu Oteli’ni kullanarak (ve burası üst düzey bir otel, Türkiye’deki bu tür tesisler devlet düzenlemelerine son derece katı bir şekilde uyuyor), artık turistlerin pandemi öncesi ile aynı şekilde dinlendiğine ikna olduk. Restoranlardaki kapalı vitrinler geçmişte kaldı: turistler açık büfeden yemekleri eskisi gibi alıyorlar. Otellerin hiçbir yerinde maske zorunlu değil. Plajdaki şezlonglar pandemi öncesi gibi “normal”. Dezenfektanlar ve sosyal mesafe ile ilgili neredeyse tüm hatırlatmalar kaldırıldı.

Yorum Yaz