SEYAHATLERDE SİZİ ÖLDÜRME RİSKİNE SAHİP YİYECEKLER!

slide 29 Aralık, 18:20'de eklendi

Bilinmedik yerlere gitmenin yanında bilinmedik tatları tecrübe etmek de pek çok gezginin ilgisini çeker. Fakat ülkelerin ünlü tatları, alışık olmayanlar ve özelliklerini bilmeyenler için kötü seyahat anıları olarak kalabilir hatta ölümcül dahi olabilir. İşte yemeden önce düşünmeniz gereken yiyecekler…

1.Ackee, Jamaika

1.Ackee,

Jamaika’ya seyahat veya iş anlamında yolunuz düşerse, güzel bir öğle yemeğinde önünüze ülkenin ünlü meyvesi Ackee geldiğinde bir ısırık almadan önce iyice düşünün. Tam olgunlaşmamış Ackee meyvesi sizde şahane bir mide bulantısı yaratabilir, hatta meyvenin ve bünyenizin durumuna göre kendinizi komada bulabilirsiniz, belki ölebilirsiniz bile!

2.Pufferfish-Fugu-Balon Balığı, Japonya

2.Pufferfish-Fugu-Balon Balığı,

Suda yüzerken bir balon balığı gayet masum ve sevimli görünebilir. Fakat onu yemek istediğinizde ya güzel bir lezzetten ötürü iyi hissedersiniz ya da ölürsünüz. Eğer pufferfish i doğru şekilde hazırlamazsanız organlarında çok bol miktarda bulunan tetrodotoxin sizin vücudunuza geçecektir. Bunun etrafındaki ete değmeden dikkatlice uzaklaştırılması gerekiyor. Düzgün yerlere gittiğiniz takdirde mutfak şefleri sizin bir balık zehirlenmesinden ölmemeniz için dikkatli olacaklardır ama bilmekte zarar yok.

3.Yuca, Karayipler

YUCA

Yuca ya da Cassava olarak bilinen kökler son derece lezzetli olmasıyla bilinir. Fakat lezzetli olmasının yanında zararlı bir noktasından bahsetmezsek olmaz. Yucayı kesinlikle işlenmemiş, ham haliyle tüketmeyin yoksa siyanür zehirlenmesiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Burada önemli olan bu besini yenilecek hale getirmek doğru maddelerle muamele ederek hazırlamak.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.