9.5 C
Antalya
Pazartesi, Ocak 17, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Talepler 2022 için umut verdi

2021 yılının dördüncü çeyreğinde hareketin başladığı ve 2022 yılında büyük bir ivme ile güçlenerek devam eden MICE sektörünün temsilcileri gelecekten umutlu. Değişen koşullara uygun hazırlanan toplantı ve kongreleri ile sektör kaldığı yerden daha dinamik bir şekilde yol almaya başladı.

Calista Luxury Resort MICE Satış Müdürü Başaran Şengül 2021 yılını değerlendirerek 2022’nin nasıl şekilleneceğine dair beklentilerini anlattı.

”Zorlu ve ilginç bir dönemden geçiyoruz, pandemi döneminde en çok etkilenen sektörlerden biri de turizmdi. Yaklaşık iki yıldır da gerçekleşemeyen etkinlik ve organizasyonlar yüzünden MICE sektörü de pandemiden nasibini aldı.

Bugün gelinen süreçte aşılamanın artması ile birlikte ülkelerinin pandemi koşullarını yavaş yavaş hafifletmesi ,ülke sınırlarının açılması, şehirlerarası yolculukların açılması, insanların tekrar ofislere dönmeleri sektörümüz için umut oldu.

Toplantı grupları ve organizasyonları özellikle Eylül, Ekim aylarından başlayarak Nisan, Mayıs aylarına kadar devam etmekte. Bu durum bölgemiz otellerinde  ciddi bir doluluk sağlamakta.

2021 Eylül ayı sonlarında başlayarak Aralık ayına kadar uzanan süreçte ciddi doluluklar oluştu. Bölgede, ertelenen toplantılar ve kongreler yurtdışından gelen özel organizasyonlar sebebiyle ciddi talepler gelmekte.

Bu kış turizmi için açık kalan otellerde ciddi bir kazanç kapısı haline gelmekte 2020 ve 2021 de pandemiden dolayı yaşadığımız sıkıntıların 2022 de düzeleceğini umut ederek gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Yaptığımız görüşmeler neticesinde de yurt içi ve yurt dışından otelimize gelen 2022 taleplerinde yoğunluk yaşanacağını da rahatlıkla söyleyebilirim.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ
17 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. Gm Turizm & Yönetim Dergimizin Hard Copy Trajı 4000 adet, Web sitesi aylık ziyaretçi sayısı 200.000 üzerinde, sosyal medya hesaplarının reel-aktif takipçileri 35.000 olup aylık yayınlanmaktadır. GM Dergi’yi Okuyabilir, Dinleyebilir ve İzleyebilirsiniz! Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Teknolojiye yatırım yapmayı da ihmal etmeyen Gm Dergi, 2021 Mart ayı frekansıyla “Canlı Dergi” yayını ile aynı zamanda izlenen ve seyredilebilme dergi olma özelliğine kavuşmuştur. İçeriği ve yayını tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Keyifli okumalar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,610BeğenenlerBeğen
17,900TakipçilerTakip Et
97AbonelerAbone

SON HABERLER