32.3 C
Antalya
Cuma, Temmuz 1, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Ülkeler Kitle Turizmine Ayak Uydurmak İçin Ulaşımı Nasıl Geliştiriyorlar?

Turizm dünyadaki birçok ekonominin merkezinde yer alıyor. Ancak kitle turizmi genellikle daha fazla trafik sıkışıklığı, daha uzun kuyruklar ve toplu taşıma için uzun bekleme sürelerini doğuruyor. Bakalım, dünyadaki ülkeler kitle turizmine ayak uydurmak için ulaşımı nasıl geliştiriyorlar?

Gm Dergi- Dünyadan

Popüler turizm destinasyonları ulaşmak için lojistik problemleri olan ülkeler, ulaşım altyapısını  artan turist sayılarına uyum sağlamak için ciddi yatırımlar yapıyorlar.

Dünya Turizm Örgütü İcra Direktörü Manuel Butler Euronews’e konuyla ilgili açıklama da Uluslararası turizmin  artan talebini karşılamak için daha akıllı ve daha sürdürülebilir bir altyapı  şart” dedi.

Daha Fazla Havaalanı

Avrupa’dan Hint Okyanusu’na kadar birçok ülke ziyaretçileri memnun etmek ve mevcut ulaşım sıkıntılarını kolaylaştırmak için daha fazla hava alanı ve yol ağı inşa ediyor. Mısır Turizm Bakanı Rania A. Al-Mashat, ülkesinin Kahire’nin ana havalimanındaki bazı sıkışıklıkları hafifletmek ve turistlerin daha hızlı seyahat etmelerini sağlamak için çalışmalar yaptıklarını belirtti.  Kahire’nin eteklerinde bulunan Sphinx Uluslararası Havaalanı’na yeni bir havaalanı inşa ettiğini açıkladı. Al-Mashat, Kahire’de sıkışıklığı hafifletmek için raylar inşa etmeyi ve metro hatlarını uzatmayı düşündüğünü de sözlerine ekledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Avrupadaki havaalanlarından bir günde yüzlerce uçuş iptali

Bangladeş Ve Gürcistan’da Alt Yapıya Yatırım Yapıyor

Bangladeş Sivil Havacılık ve Turizm Bakanı Mahbub Ali, ülkesinin turistlere daha çekici hale getirmek için bir ana plan üzerinde çalıştığını söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Havaalanlarında yolcu trafiği arttı

Bangladeş gibi Gürcistan da turizm sayılarını artırabilecek altyapıya yatırım yapıyor. Gürcistan Ulusal Turizm İdaresi Başkanı Mariam Kvrivishvili, ” Hükümetin yeni otoyollar, yollar ve havaalanları inşa ederek ulaşım altyapısının Gürcistan’da büyümesini sağladığını belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Türk dizileriyle tüm dünya kültürümüzü merak ediyor
GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
22,160TakipçilerTakip Et
110AbonelerAbone

SON HABERLER