We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Turizm Röportajları Bozkurt, “Sektör tamamen mobil uygulamalara yöneldi”

Bozkurt, “Sektör tamamen mobil uygulamalara yöneldi”

Hotech Bilişim Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Burkay Bozkurt ATF22’de 2023 beklentilerini dile getirdi. Pandemiden en çok etkilenen sektörün turizm olduğunu belirten Bozkurt, bu sürecin sonunda sektörün tamamen mobil uygulamalara yöneldiğini söyledi. Bozkurt, 2023’te 2022’den daha fazla kazanç beklediklerini de ifade etti.

Antalya Turizm Fuarı dördüncü yılında, ne düşünüyorsunuz?

Dört yıldan beri Hotech olarak buradayız ve her geçen sene çok daha fazla ilginin olduğunu görmekteyiz. Her yıl da büyüyerek devam ettiğini görmek sevindirici. Hizmet kalitesi, stantların dizaynı, ziyaretçilere ve katılımcılara sunduğu imkanlar ile turizm sektöründe önemli bir yer edindi. Biz de bu organizasyonun bir parçası olduğumuz için oldukça gururluyuz. Ve fuarın her yıl gelişerek turizme hizmet vereceğini düşünüyoruz.

Peki, Hotech olarak 2022 nasıl geçti, 2023 için planlarınız nelerdir, kısaca onlardan bahsedelim, yeni programlarınız, otelcilere bu konuda bilgi verebilir misiniz?

Tahmin edersiniz ki pandemiden en fazla etkilenen sektörlerden bir tanesi turizm sektörüydü. Turizmde tedarikçi firma olarak bizde etkilendik ancak pandemi sonrası yaşanan şaşkınlık anını çok hızlı atlattık. Pandemi sonrasında ise Türkiye turizmdeki ilgiye tekrar ulaştı.

Pandemi ile birlikte özellikle mobil uygulamalar daha da önem kazandı. Özellikle turizmin her daim hareketli bir sektör oluğunu düşünürsek ilgi tamamen mobil uygulamalara yöneldi. Biz de farklı mobil uygulamalarla turizm sektörünü desteklemekteyiz.

Bu uygulamalarınızdan bize bahseder misiniz?

Mesela, misafirler için yarattığımız mobil uygulamalarımız bulunuyor. Yatırımcılara özel oluşturduğumuz raporlama veya anlık veriye ulaşmaya yönelik bir mobil uygulamamız var. Üçüncü mobil uygulamamız ise operasyon yönetiminin kullanacağı bir uygulama.

Otel yöneticilerine ve turizm sektörüne 2023 Turizm sezonu ile ilgili iletmek istediğiniz mesajınızı alabilir miyiz?

Her yıl olduğu gibi bu yılda gelecek yılın ilk sözlerini bu fuarda söylüyoruz. 2023 yılı turizm sezonu 2022’yi aşarak devam eder. Türk turizmi pandeminin ardından çok hızlı bir toparlanma yaşadı ki bu da bizleri gururlandırıyor. Eminim 2023’te 2022’den daha fazla kazançla kapanacaktır.

Yorum Yaz