We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Turizm Röportajları Duayenden profesyonele “personel” çağrısı

Duayenden profesyonele “personel” çağrısı

Duayen Turizmci Kaya Gülersan ile personel sorunu hakkında konuştuk. Gülersan, personelin neden sizi seçmesi gerektiği sorusunun cevabı iyi düşünülmeli ve içi doldurulmalı diyerek personele sunulacak imkanlara dikkat çekti.
Turizmdeki personelimizin son durumunu değerlendirmenizi istesek neler söylemek istersiniz? Bir duayen olarak genç yöneticilerimize tavsiyeleriniz nedir?

Öncelikle genç yöneticilere ya da tecrübeli yöneticilere (ki söylediklerimi daha iyi anlayacaklardır) almadan vermek Yaradan’a mahsus bir özelliktir. Personelinizden verim almak istiyorsanız önce vermeniz gerekecek. Karşılık beklemeden, zira karşılık beklemeden verilen ne olursa olsun çok güzel bir şekilde geri döner.
Personel evet, hepimizin bildiği gibi kalifiye personel herkesin sıkıntısı. Kalifiye personelin neden sizi seçeceği sorusunun cevabı iyi düşünülmeli ve içi iyi doldurulmalıdır.

Misafir velinimetimiz, ama…

Evet, misafir velinimetimiz, ama önce personel her şeyden önce gelmeli. Onu mutlu edemezsek misafirimi mutlu edemeyiz. Onun için siz profesyoneller siz de bu taşlı yollardan geçtiniz, personelinizin isteklerini daha iyi anlamalı, analiz etmeli ve personelinize sahip çıkmalısınız.

Yorum Yaz