KRİZ DÖNEMİNDE PERSONEL EĞİTİMİNE AĞIRLIK VERDİK

Turizm Röportajları 30 Ocak, 09:40'de eklendi

               

KRİZ DÖNEMİNDE PERSONEL EĞİTİMİNE AĞIRLIK VERDİK

Nirvana Lagoon Villas Suites & SPA Genel Müdürü Erdoğan Turan, iki yıllık kriz dönemini ‘’Personel eğitimlerine ve tesis bakım onarım çalışmalarına ağırlık vererek değerlendirdik’’ dedi.

 

Hangi Alman tur operatörü şirketleri ile çalışıyorsunuz?

Tui, Öger Tours, Alltours, Schauinsland, Jahn Reisen, FTI, 5VorFlug

Otelinizi diğer otellerden ayıran özellik nedir, hangi   müşteri kitlesine hitap ediyorsunuz?

Tesisimiz Akdeniz ile Toros Dağları’nın birleştiği noktada, muhteşem bir doğa içerisinde, 152 bin m² alan üzerine kurulmuştur. İnşa edilirken doğal doku ile mevcut tüm ağaçlar tamamen korunarak, alışılmışın dışında, etkileyici, doğaya saygılı, farklı bir mimari tasarım ile bütünleşmiştir. Misafirlerimize en iyi hizmeti vermeyi ilke edindiğimiz otelcilik anlayışı ile oluşturulan ‘Ayrıcalıklı Yaşam’ konseptimiz; ‘Maksimum Mutluluk’ ilkesi ve ‘Kişiye Özel’ hizmetlerimizle birleştirilmektedir. Ayrıcalıklı hizmetlerimiz içerisinde yer alan farklı konaklama konseptlerimiz hem çocuklu ailelere, hem de çiftlere yöneliktir.

Misafirleriniz en çok hangi ülkelerden geliyor?

Kozmopolit bir yapıya sahip olmakla birlikte, Rusya, Ukrayna, Bağımsız Devletler Topluluğu Ülkeleri, İç pazar ve Doğu Avrupa’dan gelen misafirler ilk sıralarda yer alıyor.

İki yıllık kriz dönemini nasıl atlattınız? Çalışanlarınızı yanınızda tutabildiniz mi, kriz dönemini yenilik ve bakım çalışmaları için mi kullandınız?

Kilit Hospitality Grup bünyesinde hizmet veren üst segment bir otel olarak şirketimizin gücünü de arkamıza alıp, personel kaybını minimum düzeyde tutabildiğimizi söyleyebilirim. Sezonluk çalışan geçici personel sayılarında bir miktar azalma yaşandı, fakat kadrolu çalışan kalifiye personellerimizin sayısında herhangi bir azalma olmadan bu kritik dönemi atlatmayı başardık. Ayrıca bu dönemde personel eğitimlerine ve tesis bakım onarım çalışmalarına ağırlık verdik.

Otelinizin satış ve pazarlama yöntemini krizlere karşı daha dirençli yapmak için planlarınız var mı? Bu doğrultuda nasıl bir yol seçmeyi düşünüyorsunuz?

“Maksimum Mutluluk” ilkesi ve “Kişiye Özel” hizmetlerimiz ile marka bilinirliğimizi artırarak otelimizi sürekli tercih edilen bir noktaya getirmeyi ve bu sayede farklı pazarlara da yönelerek misafir çeşitliliğimizi daha da arttırmayı planlıyoruz. Bütün bunların yanı sıra; başta beldemiz olmak üzere, ilimizde de alternatif turizm ürünlerinin geliştirilebilmesi adına, yerel yönetimler, vakıf ve dernekler, turizm il müdürlükleri ve hatta bakanlık düzeyinde çalışmaların yapılması gerektiğini düşünüyorum. Bununla ilgili girişimlerimizi dernekler aracılığı ile başlattık.

Büyüme planlarınız var mı? Başka otel açmayı düşünüyorsanız yeri konusunda fikirleriniz var mı?

Kilit Hospitality Grup; bünyesinde 16 otel ile hizmet veren büyük ve güçlü bir firma ve Nirvana Lagoon Villas Suites & Spa da bu zincirin bir halkası. Sağlam ve emin adımlarla ilerlemeye devam eden şirketimiz, doğru zamanda ve doğru yerde olmak kaydı ile yeni yatırımlarla büyümesini sürdürecek.

2019 için rezervasyon durumunuz nedir?

2018 yılı ülke turizminin yeniden canlandığının göstergesi oldu. 2019 yılından beklentilerimiz çok yüksek. Erken Rezervasyonlara baktığımızda geçen dönemlere göre artış olduğunu görüyoruz. Herhangi bir olumsuzluk yaşanmaz ise; 2019 yılında hem doluluklar hem de konaklama fiyatlarında artış olacağı kanaatindeyiz.

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.