We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Turizm Röportajları ÖZEL HABER- “EKİP OLMAK ZAMAN İŞİDİR”

ÖZEL HABER- “EKİP OLMAK ZAMAN İŞİDİR”

HABER : SABRİYE ÇAY

 

ekipisidir

Mehmet Emin YILMAZ- Cornelia Hotels -İnsan Kaynakları Müdür Yardımcısı

 Otellere personel alımında nelere dikkat ediyorsunuz?

İşe alacağımız personellerin yeterlilik ve yetkinliklerine, referanslarına ve iş tecrübelerine bakılır. Tabii ilk aşamada çok şey bilinemiyor, ama personel çalışmaya başladıktan sonrasında ekibe olan uyumu, verilen eğitimlerdeki katılımı ve iş becerisi, işindeki verimi, şirket prensiplerine olan uyumu zamanla personel hakkında fikir ediniliyor. Netice itibariyle herkese ikinci bir şans tanınmalıdır.

İyi bir ekip kurmanın püf noktaları nelerdir? Yöneticiler ve yatırımcılar ekip oluştururken nelere dikkat etmeli?

Ekip kurmak buradaki en kolay iş fakat ekip olmak tamamen zaman işidir. Önemli olan nasıl ekip olabiliriz? Nasıl takım ruhunu yakalarız? Bunun cevabını aramak. Bence iş yükünün ve sorumluluğun paylaşıldığı zaman, karşılıklı dürüstlük sağlandığında ki bu güveni getirir, işte o zaman iş yerindeki huzur inşa edilmiş olur. Takdir edersiniz ki herkes huzurlu bir ortamda çalışmayı arzu eder. Aynı zamanda vizyon sahibi ve hedefleri olan, beşeri ilişkileri iyi ve takım ruhunu hissedip hissettirecek niteliklere sahip kişiler herkesin ekibinde bulunmasını isteyeceği kişilerdir.

 İşverenler de kendini hedefe ulaştıracak bir ekip kurup bu ekiple çalışmak ister. İşveren yapılan işte marjinal faydayı sağlamak ve karlılığı maximum kılmak amacındadır. Bu doğrultuda yukarıda değindiğim gibi bir ekip kurmak onların hedefe ulaşmasındaki ana etken olacaktır.

Yorum Yaz