We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Turizm Röportajları Akın: “Papillon Akademi’yi hayata geçiriyoruz”

Akın: “Papillon Akademi’yi hayata geçiriyoruz”

“Dünya turizmi değişiyor, turist beklentileri farklılaşıyor; sürdürülebilir başarı için değişmeyen tek unsur insan kaynağınızın başarınızın temelini oluşturacak olması. Mutlu ve memnun ekip arkadaşlarımızın mutlu ve memnun misafir yarattığı yadsınamaz bir gerçek”

Papillon Hotels Turizm Grup Başkanı Erol Akın Gm Dergi’ye konuştu.

“Turizm sektörü kadar insanlarla doğrudan doğruya ilgili bir başka sektör yok, çünkü bir yandan turizm talebini oluşturan en önemli unsur bireylerin doğrudan hareketli, diğer taraftan da turizm arzına anlam kazandıran ve talebe yanıt verebilecek noktaya getiren en önemli unsur yine insan. Papillon Otelleri olarak 1992 yılından bu yana en değerli varlığımızın çalışma arkadaşlarımız olduğuna inandık, bu inanç ve Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Hüseyin Özgür Nazik’in vizyonuyla yatırımlarımızın odağında insan kaynağımızı konumlandırarak bu alanda bölgemizde yeniliklerin öncüsü olduk.”

“Gelişim için eğitim şart”

“Gençlerimizin eğitimine katkı sağlamak adına, on yıldan fazla süredir Papillon Otelleri burs uygulamamız ile üniversite eğitimine devam eden ekip arkadaşlarımıza ve üniversitede okuyan çocuklarına yıl boyu destek sağlıyoruz. Sosyal Sorumluluk bursu olarak tanımladığımız, ihtiyaç sahibi eski takım arkadaşlarımız, mevcut ekip arkadaşlarımızın yakınlarının her yaşta çocuğunun bakımı ve okuluna devamını sağladığımız bursların yanı sıra, engelli çocuğu olan ekip arkadaşlarımızın çocuklarının özel eğitimlerini tamamlaması için burs desteği veriyoruz.”

“Ekibimizi iyi dinliyoruz.”

Dört yıldan fazla süredir, her departmandan bir temsilciyle faaliyet gösteren Sosyal Aktivite ve Sosyal Sorumluluk Komitesi ile her yıl yüzde elli oranında yenilenen, tüm kademelerden ve birimlerden ekip üyelerimizin kendi talep, beklenti ve sosyal sorumluluk projelerinde karar verici ve uygulayıcı pozisyonunda yer almasını sağlıyoruz.

“Papillon Akademi’yi hayata geçiriyoruz”

Staj dönemi öncesinde Turizm Meslek Liseleri ile işbirliği yaparak gerçekleştireceğimiz seminerlerle başlayacağımız projede, öğrencilerin iş gücüne katılımını hızlandıracağımız sertifikalı bir akademi programını 2023’te hayata geçiriyoruz. Program dahilinde potansiyel alanını belirlediğimiz stajyer ekip arkadaşlarımızı alanlarında yetiştirmek üzere sınıf ve iş üstünde eğitimlerle destekleyerek, program sonunda performanslarına göre çeşitlenen üniversite bursu, kadroya alım ve teşvik çalışmaları ile sektöre kazandırmayı hedefliyoruz.

“Önceliğimiz takım arkadaşlarımızın yaşamlarına dokunabilmek”

“Her yıl yenilediğimiz ve geliştirdiğimiz yaşam alanları ile ekip arkadaşlarımızın yaşam kalitesini artırmaya özen gösteriyoruz. Merkez lojmanlarımızda uzun süredir faaliyette olan fitness salonuna ek olarak, Papillon Belvil dinlenme alanında yeni hizmete alacağımız fitness salonunu ekibimizin kullanımına sunuyoruz.

Turizm emek-yoğun bir sektör ve özellikle yüksek sezonda oldukça yoğun çalışan ekip arkadaşlarımızın özel hayat ve iş hayatı dengesini sağlıyor olmalarını çok önemsiyoruz. Bu çerçevede yıl boyunca lojmanlarımızdan kalkan ring servislerini kendilerinin hizmetine sunuyoruz; servislerimiz ile gerek alışveriş noktalarına gerekse plaja kolay ulaşım imkanı ile yaşam alanlarını geliştirmeyi hedefledik.

Bir başka Papillon Geleneği de her yıl Mart ayında Çanakkale Şehitler ve Kasım ayında Ankara Anıtkabir ziyaretlerimiz. Otellerimizin bulunduğu bölgeler dışında ortak değerlerimize yönelik bu gezilerimiz hiç şüphesiz ne kadar köklü ve bağlı bir aile olduğumuzu bizlere hissettiriyor.”

“Biliyoruz ki başarımızın arkasında ekibimiz var, teşekkürü kendilerine borç biliyoruz.”

Bu yıl uygulamaya aldığımız A La Carte Restoranlar Kalite Gelişim hedefleri kapsamında başarılı olan takım arkadaşlarımızı aileleriyle birlikte tercih ettikleri otelimizde üç gece ağırlayarak kendilerine teşekkürlerimizi sunduk.

Papillon Otelleri vizyonuna ulaşmasının, ancak sürekli yenilenme felsefesini koruyarak ve her bir misafirinin yaşadığı her bir deneyiminde kendisini yenilenmiş hissedeceği, heyecan duyacağı ve hayallerini anlatabileceği, işine tutku ile bağlı ekip arkadaşları ile mümkün olduğu bilinciyle bölgemizde öncü olmaya devam edeceğiz.

1 yorum

Sevgi ışım 25 Ekim 2022 - 09:06

Projeniz mükemmel buluyorum benimde 2 oğlum var meslek lisesinde okuyor bilişim teknoloji, ve aşcı lık okuyorlar umarım benim oğullarım da yararlanabilir bu projeden. Başarılarınızın devamı dilerim saygılar.

Cevapla

Yorum Yaz