We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Turizm Röportajları Mehmet Ali Tuna-TZX Travel hizmet alanını genişletmeye devam ediyor

Mehmet Ali Tuna-TZX Travel hizmet alanını genişletmeye devam ediyor

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

TZX Travel CEO’su Mehmet Ali Tuna, 2022 kış sezonu ve 2023 için beklentilerini paylaştı. Hizmet alanını genişlettiklerini ve yeni turist profilleri kazanmayı hedeflediklerini söyleyen Tuna, TZX Academy faaliyetlerinden de bahsetti. Mehmet Ali Tuna, GM Yönetim ve Turizm Dergisi’nin sorularını yanıtladı.

2023 planlarınız nedir?

TZX Travel olarak 2023 yılını Tunalar Şirket Topluluğu’ndan aldığı güçle yatırım, yaygınlaşma, derinleşme ve sürdürülebilir büyüme yılı olarak planlıyoruz.
Bölgesel turizm faaliyetlerimizi bir üst segmente taşıyarak, yerli ve yabancı partnerlerimizi “yeni nesil turizm imkanları ve nitelikli-kurumsal hizmetlerle” tanıştırmayı hedefliyoruz.

Pazarlama ve dijital iletişim ekibimizi daha da güçlendiriyoruz. Yatırımlarımızı arttırarak, operasyonel süreçlerimizi dijitalleştirecek, hizmetlerimizi genişleteceğiz.

Hizmet verdiğimiz İstanbul ve Trabzon ofislerimize ek olarak yakında açılacak olan Antalya, Bodrum, Dalaman ofislerimizle hizmet ağımızı genişletecek, işbirliği potansiyelimizi artıracağız.

TZX Travel olarak, yetkin insan kaynağı konusunda da yeni bir açılımda bulunuyoruz. Hem büyüyen grubumuzun, hem de sektörümüzün nitelikli insan kaynağına olan ihtiyacına katkıda bulunmak adına TZX ACADEMY adı altında, sertifikalı bir eğitim platformu başlatıyoruz. Hedefimiz, her ay ortalama 30 turizmci adayını sektöre kazandırmaktır.

2022 Kış planlamalarınız nedir? Kısaca anlatır mısınız?

Başta Karadeniz, İstanbul ve Antalya’nın karakteristik özelliklerine dair, bölgelerin tarihi, kültürel, sosyal zenginliklerini kullanarak spesifik turlar tasarladık. Yılın son çeyreğinde turlarımızı tanıtmayı ve yeni turist profilleri kazanmayı hedefliyoruz.

Son olarak sektöre iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Turizm, senkronize ve bütüncül çalıştığında sağlıklı ve katma değerli büyüyen bir sektör. Trakya’daki bir tesisin uygulamaları, Antalya’nın imajına ya da itibarına doğrudan etki edebiliyor.
Bilinçli ve planlı bir iş birliği ile, turizmin gayri safi milli hasıladaki payı artacaktır, Türkiye’nin, global turizm pazarından daha fazla pay alması mümkün olacaktır. Bu anlayışı oluşturmak için sektörümüzün platformları daha güçlü hale getirilmelidir.

Yorum Yaz