We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Turizm Röportajları Selim Lapa: Avrupa pazarında 2019’a yakın bir kış

Selim Lapa: Avrupa pazarında 2019’a yakın bir kış

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Novanta Turizm Ürün Müdürü Selim Lapa, Avrupa’da artan enerji maliyetleri nedeniyle beklenen kış sezonu yoğunluğuyla ilgili konuştu. Lapa, pandemi öncesinde yaşanan 2019 kış sezonuna yakın, verimli bir sezon beklediğini dile getirdi.

Avrupa pazarı ve gündemdeki kışın enerji maaliyetini yüksek gören turist Antalya’da konaklama yapar mı?

Evet yapabilir. Enerji maliyeti gündem olmasa dahi yapabilir. Çünkü kış destinasyonu iklimi, otel kalitesi ve fiyat avantajıyla Antalya her daim özellikle üçüncü yaş grubu turistin tercih destinasyonu olmuştur. Tercih sebeplerine bu sefer enerji maliyeti de eklenecektir mutlaka.

Siz pazarın kış durumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Pandemi döneminde kötü geçen iki kış sezonunu saymazsak, başarılı olunan önceki kış sezonlarına yakın verimli bir sezon bekleyebiliriz. Alman müşterisine ilaveten rus ve ingiliz turistin de artan ilgisi ile karşılaşabiliriz. Ama bu ilgi toplamı kışın açık kalacak otelleri doldurup taşırır mı, en iyi kış sezonumuzu mu yaşarız, sanırım önümüzdeki kış sezonu bu beklenti için henüz erken.

Yorum Yaz