We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Turizm Röportajları Terzi, “Efsane bir sezon yaşadık”

Terzi, “Efsane bir sezon yaşadık”

GM Haber Merkezi

Divan İstanbul Genel Müdürü Umut Terzi, 2022 turizm sezonu hakkında değerlendirmelerde bulunarak 2023 yılının ilk sözlerini ATF22’de GM Turizm ve Yönetim Dergisi ile paylaştı.

2022’de Divan İstanbul olarak nasıl bir sezon geçirdiniz ve 2023 yılına dair ilk sözleri sizden de alalım.
2022 bizim için efsane diyebileceğimiz bir sezondu. 2019 gene çok iyi bir sezon olmasına rağmen o sezonun toplam gelirinin yüzde 60 üstünde Euro elde ettik. Hem ortalama fiyatlarımız geçen senenin iki katının üstünde gerçekleşti hem de doluluklarımız yüzde 85 oldu ve yıl genelini bu ortalama dolulukla kapattık. Oldukça başarılı bir sezon yaşadık.

2023 daha iyi olacak

2023 turizm sezonun bu seneden çok daha iyi olacağını gösteriyor bize. O yüzden yeni yıldan da oldukça umutluyuz. Bizim 2023 yılı ön görümüz ise 2022 yılının yüzde 20 daha üstünde bir gelir elde edeceğimiz.

Antalya Turizm Fuarı hakkındaki izlenimlerinizi alabilir miyiz?

Fuarın her sene katılımının artarak devam ettiğini görmek bizi mutlu ediyor. Biz de Divan İstanbul olarak her sene katılıyoruz ki bu sene daha kalabalık bir ekiple katıldık. Yeni bir stant daha ilave ettik. Bence 4. senesinde artık bütün turizmcileri bir araya getiren başlıca fuarlardan biri haline geldi.

Yorum Yaz