We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Turizm Röportajları Türkiye en önemli destinasyonumuz

Türkiye en önemli destinasyonumuz

Mario Habig, Meeting Point International CEO’su GM Turizm & Yönetim Dergimize önemli açıklamalarda bulundu. Bu yıl sonunda 2019 gibi rekor bir yıla yakın olacağını düşünmekteyiz. Türkiye her zaman en önemli destinasyonumuz olmaya devam ediyor” dedi.

Meeting Point , Uluslarası ve Ulusal (Türkiye ) düzeyde nasıl gelişiyor? Küresel pazarda özel bir gelişme görüyor musunuz?
Biz iyi gelişiyoruz, yaz ayları bunu gösteriyor: İnsanlar tüm kaynak pazarlarda seyahat arzusu taşıyor ve tekrar evlerinden uzaklaşmak istiyorlar. Küresel piyasa Ukrayna krizinin de etkisiyle inişli çıkışlı zor bir başlangıcın ardından toparlandı. Örneğin Türkiye için, İngiltere ve Hollanda’dan gelen kaynak pazarlarda ve Balkanlar’daki alternatif pazarlarda büyük bir artış var. Bu da şu anda Rusya ve Ukrayna gibi önemli pazarların kaybını iyi bir şekilde dengeliyor. Sonuç olarak, mali yıl sonunda rakamların 2018/19’daki rekor yıla yakın olmasını bekliyoruz.
Küresel olarak, sürdürülebilirlik ve dijitalliğe ilişkin bir arzu ve artan bir talep görüyoruz. Bir yandan, yıl sonuna kadar „Travelife for Accommodation“ sertifikası almayı hedefleyen FTI GROUP’un kendi otelleri ile ilk hedefimizi karşılıyoruz. Türkiye’deki yeni gezilerimizde, Antalya’nın yeşil kanyonlarına yaptığımız gezilerin yanı sıra, müşterilerimizin doğaya daha yakın olma taleplerini karşıladığımız yeni yürüyüş turlarına da odaklanıyoruz. İkinci hedef olarak, dünya çapındaki geniş hizmet yelpazemizden rezervasyon yapmayı kolaylaştırmak için B2C e-Ticaret işimizi daha da genişletiyoruz.

FTI GROUP ve Meeting Point Türkiye’de ne şekilde yatırım yapıyor? Şirketin Türkiye’ye yönelik hedefleri nelerdir?
Türkiye, portföyümüzdeki en önemli lokasyonlardan biri olmaya devam ediyor; Meeting Point, sadece Türkiye‘de bulunan sekiz şubesi ile bunu gösteriyor. Yerel pazar lideri olarak, bu şöhreti sürdürmek ve konukların yalnızca bizimle rezervasyon yapabileceği yenilikçi, tescilli ürünlere öncülük etmek bizim iddiamızdır. Ayrıca, ana pazarlarımıza ek olarak yeni kaynak pazarların ve alternatif pazarların genişletilmesine yatırım yapmak istiyoruz. Bu yazın başarısıyla yetinmeyeceğiz ve uzun vadede bu pazarlardaki talebi korumak ve sürekli olarak artırmak istiyoruz.

Şu anda kontrat sezonu için buradasınız. Otel ve tur sektöründeki planlarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?
Şu anda herhangi bir yeniliği duyurmak için henüz çok erken. Temel olarak, önümüzdeki sezonlarda dünya çapındaki müşterilerimize geniş ve iyi bir otel yelpazesi sunabilmek için otel tarafında hedef odaklı ve anlamlı yeni ürünleri gözden geçirmek istiyoruz. Türk Rivierası ve Ege’deki ana bölgelerimize odaklanmaya devam ediyoruz. Ancak İstanbul için amlamlı portföy takviyelerini de değerlendireceğiz.
Turlarımız için Meeting Point Türkiye’nin kişiye özel ürünlerine güveniyoruz. Daha önce de belirtildiği gibi, doğa turlarına odaklanıyoruz; ancak müşterilerimizi kültürel zenginliğiyle çok yönlü ülkeye daha da yakınlaştırmak için yeni turlar da oluşturmak istiyoruz.

2023’e doğru ilerliyoruz: Sektörü yükselişte mi görüyorsunuz yoksa yine zorlu bir yıl ile mi karşı karşıyayız?
Pek çok şey kışın ve pandemi durumunun nasıl sonuçlanacağına bağlı olacaktır. Ancak içinde bulunduğumuz yıl bize, aşılama ve yerinde hijyen önlemleri sayesinde pandemiye rağmen seyahat etmenin mümkün olduğunu ve Türkiye örneğinde olduğu gibi son derece başarılı olabileceğini göstermektedir. Bunun bir örneği, tüm turistik tesislerde aldığı kapsamlı önlemlerle en yüksek hijyen ve güvenlik standartlarını sağlayan Güvenli Turizm programıdır. Ayrıca, turizm profesyonelleri olarak hızlı olmalı, yeni düzenlemelere mümkün olduğunca esnek bir şekilde adapte olmalı ve bunları uygulamalıyız. Her şey yolunda giderse 2023 yılı da iyi bir seyahat yılı olabilir.

Favori bir destinasyonunuz var mı?
Burada net bir karar vermek benim için zor; en sevdiğim yemek gibi: o anda ne hissettiğime göre değişiyor. Doğayı seven bir insanım , özgün ve karakteristik manzaralarla çevrili yerlerde dinlenmeyi seviyorum. Bundan dolayı Toros Dağları, Kapadokya veya Pamukkale’nin travertenleri gibi öne çıkan coğrafi özellikleriyle Türkiye kalbime daha yakın. Bu sebeple Türkiye’nin doğal ve kültürel çeşitliliğini daha fazla göstermek için Meeting Point Turkey olarak, misafirlerimize daha da fazla turlar sunacağız.

Yorum Yaz