24.3 C
Antalya
Cumartesi, Haziran 19, 2021

English EN German DE Russian RU Turkish TR

PANDEMİ DÖNEMİNDE SPA’LAR

PANDEMİ DÖNEMİNDE SPA’LAR

Her sektörde olduğu gibi bu dönemde SPA salonları da ciddi şekilde etkilendi. Pandeminin ilk döneminde tamamen kapalı olan SPA’lar ,vaka sayısında ki düşüşle beraber açılarak, hizmet vermeye başladı. Görüldü ki kapanma ve pandeminin etkilerinden sıkılan insanlar, SPA’ların açılması ile beraber ciddi bir talep oluşturdu. Bu  talepte kendi sağlığına önem göstermenin, insanın  vücuduna daha fazla özen göstermesinin farkına  varan bir kitle olduğunu gördük.

Tam her şey yavaş yavaş eskiye dönüyor  derken, vaka sayılarında ki artış ile beraber SPA  salonlarında tekrar kapanma kararı geldi. Uzun  süre kapanmanın getirdiği ekonomik sıkıntıların  ardından, tam her şey iyiye gitmeye başlayacak  derken gelen bu kapanma kararı, sektörü;  ekonomik ve moral anlamında gerçekten negatif  etkiledi. Birçok kurum daha yeni işe aldığı  personeli ile birlikte işsiz kaldı. Mart ayı ile  birlikte açılma olmaması durumunda on  binlerce çalışan ve birçok kurum çok daha  ciddi sıkıntılar ile karşı karşıya kalacaktır.

Turizm sezonunun yaklaşması vaka sayılarının  düşmesi ile birlikte SPA sektörü olarak  iyimser beklentilerin içerisinde olduğumuzu  söyleyebilirim. SPA sektörü felsefesinde temizlik ve hijyen  barındırması sebebi ile her dönemde insan  sağlığına özen gösteren, yaptığı uygulamalar  ile insan sağlığını destekleyen bir konumda  olmuştur. Bu sebepten, pandeminin sıkı  kurallarına en hızlı adapte olan kurumların  başında SPA’lar gelmektedir. Kapanma  döneminde en çok online eğitim alınan sektörlerde  güzellik sektörünün ön planda olduğunu  paylaşılan verilerde görmek sektör temsilcilerini  fazlası ile mutlu etti. Umarım en kısa sürede  binlerce SPA çalışanı ve kurum işlerine kavuşur ve  eski günlerine döner.

COVID-19 TÜRKİYE GENEL DURUMU

Türkiye
5,224,224
İyileşen Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 21:10
Türkiye
86,433
Pozitif Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 21:10
Türkiye
49,071
Vefat Eden Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 21:10

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

22,065BeğenenlerBeğen
2,813TakipçilerTakip Et
17,800AbonelerAbone

SON HABERLER