ANTALYALI REHBERLER KÜLTÜR PROJESİNİ SOMA’YA KAYDIRDI

Güncel 21 Mayıs, 10:32'de eklendi

Türkiye’nin kültürel değerlerin korunması ve gelecek nesillere ulaştırılması amacı ile oluşturdukları fona her yıl para bağışında bulunan NBK Touristic bünyesinde çalışan Profesyonel Turist Rehberleri, bu yıl biriktirdikleri parayı Soma’da hayatını kaybeden ailelere gönderme kararı aldı.

 IMG_9119

OKUL YAPTIRMAYI PLANLIYORLARDI

Kış aylarında Antalya’da NBK Touristic Acentası bünyesinde gerçekleştirilen ve Türkiye’nin dört bir yanını kapsayan kültür turlarında rehberlik hizmeti veren 350 Profesyonel Turist Rehberi her yıl Ekim – Mayıs döneminde para biriktirerek, kültürel veya tarihi değerlerin korunmasına kaynak sağlıyor. Geçtiğimiz yıl karne gününde Antalya ve civarındaki öğrencilere “20 Bin Karne – 20 Bin Kitap” projesi kapsamında binlerce kitap hediye eden NBK Touristic Rehberleri bu yıl biriktirdikleri para ile bir ilköğretim okulunun yapılmasını planlamışlardı. Geçtiğimiz günlerde Soma’da meydana gelen elim kaza üzerine, okul yaptırma projesini öteleyen Rehberler, topladıkları paranın Soma’ya birinci elden götürerek, zor durumda olan ailelere destek olma kararı aldılar.

ANTALYA’DAN SOMA’YA UZANAN YARDIM ELİ

Altı ay içinde 150.000 TL biriktiren NBK Touristic rehberleri, Soma kazasının hemen ardından, bu kaynağı Soma’ya aktarma konusunda tereddütsüz fikir birliğine vardılar. Miktardan ziyade Rehberlerin Soma kazası sonrasında gösterdikleri hassasiyet ve yardım konusundaki kararlılıklarının takdire değer olduğunu belirten NBK Touristic Genel Müdürü Recep Yavuz, ‘Antalya’dan Soma’ya bir sevgi ve dayanışma köprüsü kuruyoruz, yarın bir ekibimiz Soma’ya  giderek bu felaketten mağdur olanlarla yüz yüze görüşerek bir rapor hazırlayacak. Bu bilgiler ışığında katkımızın en doğru ve verimli şekilde gerçekleştirileceğini hedefliyoruz ’ dedi. Önümüzdeki aylarda rehberlerle bölgeye kapsamlı bir ziyaret yapacaklarını belirten Yavuz, ‘ şu an var olan bu duyarlılık bir saman alevine dönmemeli ve Soma’lıların acısı üç gün sonra unutulmaya terk edilmemeli’ dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.