ATOR: Japonya’ya Rus Turistlerin İlgisi Her Geçen Gün Artıyor

Güncel 28 Haziran, 17:22'de eklendi

ATOR: Japonya’ya Rus Turistlerin İlgisi Her Geçen Gün Artıyor

 Dünya Basınından

Ator’un yaptığı açıklamaya göre; Ocak ayından mayıs ayına kadar ki süreçte bu ilgilinin geçen yıla oranla % 19 daha olduğunu söylüyor.

Tur operatörleri, bu dönem geleneksel olarak düşük mevsim olmasına rağmen, yaz aylarında Japonya’ya yapılan seyahatlere olan talebin arttığına dikkat çekiyor.

Artışın Nedenleri: Ulaşım ve Vize

Artış sebepleri ise; kolaylaştırılmış vize rejimi ve bölgeler dahil ulaşım hacimlerinin genişletilmesi olarak ifade ediliyor.   Gezi ve plaj tatillerine ek olarak, Rus turistler Japonya’ya sağlık turları için rezervasyon yaptırıyor. Ayrıca iş seyahatleri için de oldukça yoğun bir talep var.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ATOR: Ruslar, Gürcistan Turlarını Türkiye Tatili İle Değiştiriyor

 

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, Rusların Gürcistan turlarını iptal etmeyip, Kıbrıs, Türkiye, Ermenistan gibi diğer ülkelerde tatille değiştirmeyi tercih ettiklerini belirtti.

 

Gürcistan’da yaşanan protestolar nedeniyle Moskova’nın vatandaşlarını korumak için Gürcistan’a uçuşları durdurmak zorunda kaldığı ortamda açıklama yapan Lomidze, Rusların Gürcistan turlarını iptal etmeyip, Kıbrıs, Türkiye, Ermenistan gibi diğer ülkelerde tatille değiştirmeyi tercih ettiklerini kaydetti.

Lomidze, “Aslında en azından şimdilik iptal söz konusu değil. Turistler tur rezervasyonlarını farklı tarihlere aktarıyor ya da Kıbrıs,Türkiye, Ermenistan gibi farklı destinasyonlara aktarıyor” diye konuştu.
ATOR Başkanı, yıl sonuna kadar satılan Gürcistan turlarının sayısınınsa netleştirme aşamasında olduğunu kaydetti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus havayolu şirketlerinin 8 Temmuz’dan itibaren Gürcistan’a yolcu uçak seferleri düzenlemesini geçici olarak yasaklayan bir kararname imzalamıştı. Rus lider, hükümete Gürcistan’da geçici olarak bulunan Rusya vatandaşlarının ülkelerine dönmesi için önlem alma talimatı verirken, tur operatörlerine ise Gürcistan turlarının satışını askıya almaları önerilmişti.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.