Bayramda Oteller Beklenen Seviyeye Ulaşamadı

Güncel 28 Temmuz, 11:01'de eklendi

Bayramda Oteller Beklenen Seviyeye Ulaşamadı

İç turizmde bayram dönemi ile birlikte hareketlilik artarken, doluluklar beklenen seviyeye ulaşmadı.

bayramda

İç turizmde bayram dönemi ile birlikte hareketlilik artarken, doluluklar beklenen seviyeye ulaşmadı. Otellerin yüzde 25’inin açılış yaptığı bu dönemde gözler dış hatlarda.

Otellerin Sadece Yüzde 25’i Açık

Sözcü’ Gazetesi’nden Saime Başçı’nın haberine göre Bayram gününde yerli turistin kısmen tatile çıkması ile kıyılarda hareketlilik arttı. Ancak doluluk oranları sektörün beklentilerini karşılamadı. Otellerin sadece yüzde 25’i açılabildi. Rusya’nın ardından Almanya ve İngiltere’den gelecek kararlara yöneldi.

Mete Vardar; Bayramda İç Turizm İçin En Uygun Fiyatlar

Yabancı turistin ağustos ayında Türkiye’ye gelmesi halinde açılış yapan otel oranının yüzde 40’lara ulaşabileceğini anlatan Jolly Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, yerli turist açısından son 10 yılın en uygun fiyatlı tatil dönemi olduğunu söyledi.Sektörün bayram tarifesi uygulamadığını belirtti.Vardar, yerli turist yoğunluğunun eylüle kadar sürebileceğini ifade etti. Vardar, iç turizm verilerinde 2019 Eylül ayı sayılarına ulaşılabileceğini dile getirdi. Bu noktada, iç pazarda markalaşmış otellerin açılış yaptığına işaret eden Vardar, “Türk misafiri önemsemeyen oteller açılmadı. 2018’de yüzde 30 olan iç pazar kapasitesini geçen yıl yüzde 10’a düşürdüler ve döviz farkını fiyatlara yansıttılar. İç pazarın değeri yalnızca kriz yıllarında değil her zaman anlaşılmalı.” dedi.

 

Gm Turizm ve Yönetim Dergisi’nin Diğer Haberlerine Ulaşmak İçin Tıklayın!

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.