25.3 C
Antalya
Cumartesi, Mayıs 21, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Berkan Kepeci : Oteller Ve Acenteler Kader Ortaklığı Yapmalı

Titanic Mardan Palace Satış Direktörü Berkan Kepeci; acenteler ve oteller doğru partneri seçerek kader ortaklığı yaptığı sürece hiçbir sorun olmaz” diyerek sektörün iki dinamiği arasındaki ilişkiyi  değerlendirdi.

berkan kepeci

Sezonun iyi olması acentecilerin ve otelcilerin davranış biçimlerinde değişikliklere yol açabiliyor. “Acenteciler, iyi sezonda otelciler bizden kaçıyor” diyorlar. Bu konudaki görüşlerinizi alabilir miyiz?

Kaçmıyoruz. Önemli olan her iki tarafında kazan kazan şeklinde hareket etmesi. Operatör olmadan, ulaşım bağlantılarında farklı alternatifler olmadan da olmaz. Örneğin;  Antalya destinasyonunun direk uçuş seferlerinden noksan olduğu her gün, operatörün gücüne güç katamaz. Operatör ve otelci bir masanın etrafında karşılıklı oturduğunda her iki tarafında istek ve ihtiyaçları göz önünde bulundurulursa anlaşılmayacak bir noktanın olmadığını düşünüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Liu Resorts'tan sezona merhaba

İyi sezonlar olduğu gibi kötü sezonlarda oluyor. Kötü sezonda acentecilerin davranış biçimlerinde değişiklikler oluyor mu?

Geçmişe baktığımızda, kötü sezonlarda tüm acentecileri ve operatörleri tek bir sepete koymamak gerekir.  Mutlaka destek olan operatörler olduğu gibi  bu durumu aleyhte kullanıp karlılık payını yukarıya çıkarmaya çalışan operatörler de oluyor. Bulunduğu koşullara göre farklı davrananlar var. Ama şunu tekrar söylemeliyiz ki bu yılın bir sonraki yılı da var. Hepimiz bu sektörün birer oyuncusuyuz. Bu nedenle hareketlerimizi, düşüncelerimizi ve ağzımızdan çıkan sözleri iki defa düşünmeliyiz.

Tavuk mu yumurtadan yumurta mı tavuktan? Acente mi otelden otel mi acenteden…

Sular yükselip alçalıyor. Oteller ve operatörler doğru partneri seçerek ve kader ortaklığı yaptığında, her ikisi de birbirinden çıkabilir, hiç bir sorun yok.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Alman seyahat acenteleri Türkiye için kolları sıvadı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Rusya tur operatörlerine 6 milyar ruble verecek
GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
21,687TakipçilerTakip Et
111AbonelerAbone

SON HABERLER