BODRUM’DA DENGELER DEĞİŞİYOR !

Güncel, Sektörel Haberler, slide 8 Haziran, 16:27'de eklendi

Geçen yıl Bodrum otellerini % 99 oranında yerli turist doldururken bu yıl bu oran % 70 yerli % 30 yabancı şeklinde gerçekleşmeye başladı.

2016 yılında turizmde kötü bir yıl geçiren Türkiye; yabancı misafir sayısında artış kaydetmeye başladı. Geçen yıl Bodrum otellerini % 99 oranında yerli turist doldururken bu yıl bu oran % 70 yerli % 30 yabancı şeklinde gerçekleşmeye başladı. Rusya ile yaşanan uçak krizi sonrası yabancı turist sayısındaki önemli düşüş Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın Rus devlet başkanı Putin ile yaptığı toplantı sonrası tersine dönmeye başladı. Bu yıl Bodrum otellerinde Rusya rezervasyonlarında önemli bir artış kaydedildi. Geçen yıl % 1 seviyesinde kalan yabancı turist oranı bu yıl % 23’e çıktı. Bodrum Akyarlar’da iki otel ile faaliyet gösteren Karaderili Şirketler Grubu’nun Mio Bianco Resort ve Mio Mare otellerinin rezervasyon bilgileri bu gelişmeyi doğruladı.

Karaderili Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Elvan Karaderili “2017 rezervasyonlarımızı geçen yılın aynı dönemiyle kıyaslama yapmak gerekirse % 23 üzerinde seyrediyor. Geçen yılın üzerinde rezervasyon alacağımıza inanıyoruz. 2017 sezonunda geçen yıldan biraz farklı olarak rezervasyonlarımıza ilave Rus pazarını görüyoruz. Misafir dağılımlarımız % 20 Rus, % 5 Avrupa, % 75 yerli turist olarak şekilleniyor. Geçtiğimiz yılda bu oran % 99 yerli, % 1 ise yabancı turist olmuştu” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.