Çorabatır: “Vize muafiyeti Milyonu Aşan Turist Getirir”

Güncel 21 Şubat, 13:55'de eklendi

Çorabatır: “Vize muafiyeti Milyonu Aşan Turist Getirir”

Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Sururi Çorabatır; Avrupa’da 6 ülkeye getirilen vize muafiyetinin, turist sayısında bir anda bir milyon artış yaşatabileceğini ifade etti.

TÜROFED Yeni Başkanı ‘Sururi Çorabatır’

Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Sururi Çorabatır

Sururi Çorabatır, Türkiye’nin tek taraflı Avusturya, Belçika, Hollanda, İspanya, Polonya ve Birleşik Krallık vatandaşlarına vize muafiyeti getirmesine ilişkin değerlendirme de bulundu. Bu ülkelerden gelen turist sayısında hızlı bir artış yaşanabileceğini belirtti.

Hürriyet gazetesinden Burak Coşan’nın haberine göre Çorabatır, şu sözleri ifade eti:

“4 kişilik bir aile olunca vize için ödenen ücret 100 doları geçiyordu. Artık vize için bu ücretleri ödemeyecekler. Bu ülkelerin seçilmiş olması da bizleri ayrıca mutlu etti. Uzun yıllardır Türkiye’ye turist gönderen ülkelerle birlikte Polonya gibi potansiyeli yüksek ülkeler de bulunuyor. Şimdiden nisan ve mayıs için Polonya’dan ek seferler düzenlenmek için talep geliyor. Ayrıca iflas eden İngiliz tur operatörü Thomas Cook’un etkileri de en aza indirilebilir. Söz konusu ülkelerden 2019 yılında 6 milyona yakın ziyaretçi gelmişti. Bu kararla turist sayısı çok daha hızlı yükseliş gösterecektir. Bir anda milyon artışlar yaşanabilir” dedi.

GM Dergisinin Diğer Haberleri İçin Tıklayınız!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.