Corendon, 27 Haziran’da Uçmaya Hazırlanıyor!

Güncel 22 Mayıs, 11:00'de eklendi

Corendon, 27 Haziran’da Uçmaya Hazırlanıyor!

Covid-19 salgını sonucu mart ayında tüm operasyonlarını durduran Corendon Airlines, 2020 yaz sezonunda düzenleyeceği uluslararası uçuşların programını açıkladı.

Yildiray Karaer

Corendon, Almanya’da tatil sezonunun açıldığı 27 Haziran ile birlikte Almanya’nın 22 şehrinden Türkiye, İtalya, İspanya, Mısır ve Yunan Adalarına uçmaya başlayacak. Yolcular ve uçuş personelinin sağlığı ve güvenliği için gerekli önlemlerin tümünü aldığını açıklayan Corendon Airlines, uçaklarda da yoğun dezenfeksiyon çalışmaları uygulayacak.

Corendon Airlines’ın sunacağı bu uçuşların biletleri tur operatörleri, seyahat acenteleri ve corendonairlines.com web sitesinde satışa sunuldu.

“Ekimden itibaren ilk uçuş planımıza döneceğiz”

Corendon Airlines CEO’su Yıldıray Karaer, yeni dönem planları ve Covid 19’un yayılmasını önlemek amacıyla uçuşlarda alınan önlemler hakkında bilgi verdi. Karaer, “Avrupa tescilli uçaklarımız ile Almanya’daki base’lerimiz Köln, Hannover, Nürnberg, Münster/Osnabrück de dahil olmak üzere başlatacağımız operasyonumuzu Türkiye base’lerinden çıkışlı Avusturya, İsviçre, Hollanda, Belçika ve Polonya uçuşları ile devam ettireceğiz. Avrupa’da yaşayan Türk Vatandaşları için de başta Kayseri olmak üzere Anadolu’nun 10 şehrine uçuşlarımız yine 27 Haziran itibari ile başlıyor olacak. İlk aşamada talebin düşük olacağını öngördüğümüz için kısıtlı bir programla çıkıyoruz. Fakat kısa sürede sektörde toparlanma beklediğimiz için özellikle ekimden itibaren, kaynak pazarlarımızdaki okul tatillerini de göz önünde bulundurarak, sezon öncesi açıkladığımız ilk uçuş planımıza döneceğiz.”

Uçuşlar için tüm önlemler hazır

Uçuşlarında alacakları Covid önlemlerini açıklayan Karaer, “Yeni uçuş deneyimi olarak adlandırdığımız bu dönemde Uluslararası Sivil Havacılık Otoritelerinin getirdiği önlemlerin yanı sıra yolcularımızı ve ekiplerimizi koruyucu birçok ekstra prosedür de geliştiriyoruz. Öncelikle belirtmek isterim ki uçaklarımızda normal temizlik süreçlerine ek olarak düzenli aralıklarla yoğun dezenfeksiyon işlemleri yapılmakta. Bunun yanı sıra yolcularımız, uçaklarımızdaki Hepa filtreleri ve dikey hava akışı sağlayan havalandırma sistemleri sayesinde kabin içerisindeki hava sirkülasyonun kalitesine güvenebilirler. Ayrıca uçuş süresince tüm yolcularımız ve uçuş ekiplerimiz maske takacak. Check in ve boarding süreçlerimizi de bu özel duruma göre adapte ettik. Yolcularımızı mümkün olduğu kadar online check in’ e teşvik edip boarding ve deboarding süreçlerini de küçük gruplar halinde yöneteceğiz.”

 

 

Corendon Airlines, yeni uçuş deneyimi verdiği filmini sosyal medya kanallarından da yayınlayarak yolcuları ile paylaştı. İzlemek için: https://youtu.be/8islFDXum44

 

2020 yaz sezonunda Corendon Airlines’ın Almanya’dan uçuş düzenleyeceği destinasyonlar şu şekilde:

Yunan Adaları: Kos, Rodos, Girit

Kanarya Adaları: Tenerife, Fuerteventura, Grand Kanarya, Lanzarote

Balerya Adaları: Palma

Türkiye: Antalya, İzmir, Bodrum, Kayseri, Ankara, Gaziantep, Edremit, Trabzon, Zonguldak, Adana

İtalya: Olbia

Mısır: Hurghada

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.