Danimarka’dan charter müjdesi

Güncel, Sektörel Haberler, slide 2 Ocak, 10:53'de eklendi

Danimarkalı Sunweb firması, 2017 sezonu için Gazipaşa – Alanya Havalimanı’na Danimarka’nın üç ayrı şehrinden direkt uçak seferleri düzenleyeceğini açıkladı.

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, Gazipaşa – Alanya Havalimanı’na 2017 sezonu için Danimarka’nın üç ayrı şehrinden direkt uçak seferleri konulduğunu açıkladı.

Sunweb firmasının Billund, Kastrup ve Aalborg şehirlerinden düzenleyeceği charter uçuşlarının henüz takviminin belirlenmediğini söyleyen Dahaoğlu, “Bu çok sevindirici bir haber. Yaşadığımız olumsuzluklar içinde böyle güzel bir haberin gelmesi Alanya turizmcilerini oldukça sevindirdi. Umarım bu tip haberler ülkemizin geneline yayılır ve turizm eski günlerine geri döner” dedi.

Danimarkalılar’ın Alanya’yı mülk satın alarak da tercih ettiğini söyleyen Dahaoğlu, “Bu gelişme sadece turizmcileri değil, Alanya’dan mülk satın alan 4 bin 200 civarındaki Danimarkalıyı, esnafı, emlak ve inşaat sektörünü de yakından ilgilendiriyor” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.