DÜNYA DEVLERİNDEN AYNI GÜNDE TÜRKİYE AÇIKLAMASI

Güncel 17 Nisan, 09:59'de eklendi

Morgan Stanley, bugün yayınladığı gelişmekte olan piyasalar strateji raporunda Meksika için tavsiyesinin ‘eşit ağırlık’a yükseltirken, Türkiye için tavsiyesini ‘ağırlığını azalt’a indirdi.

UlusalStrateji: Dünyanın önde gelen üç dev kuruluşundan aynı günde peşpeşe Türkiye açıklamaları geldi.
Morgan Stanley, bugün yayınladığı gelişmekte olan piyasalar strateji raporunda Meksika için tavsiyesinin ‘eşit ağırlık’a yükseltirken, Türkiye için tavsiyesini ‘ağırlığını azalt’a indirdi. Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s, Amerikan Merkez Bankası FED’in tahvil alımlarını azaltarak parasal genişleme politikasını sonlandırmasıyla gelişmekte olan ekonomiler arasında en çok Türkiye ve Güney Afrika ’nın etkileneceği konusunda uyarıda bulundu.

JP MORGAN: AĞIRLIĞINI AZALT
JP Morgan, Türkiye için tavsiyesini ‘agirligini azalt’ olarak korudu. JP Morgan bu kararina neden olarak, degerlemelerin ucuz olmamasini, 2013′de 65 milyar dolar ile GSYH’nin yüzde 7,8′i seviyesinde gerçeklesen cari islemler açigini asagi çekilmesi için GSYH’nin en az 2 yil trendin altinda büyümesini ihtiyaç oldugu tahminlerini ve Rusya’dan çikan fonlarin Türkiye’nin gelismekte olan piyasalarin üzerinde performans gösterecegi beklentisinin yanlis olduguna inanmasini isaret etti.

Zaman

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.