GEMİLERDE TATİL ANLAYIŞI BOYUT DEĞİŞTİRİYOR

Güncel, Sektörel Haberler, slide 4 Ağustos, 09:59'de eklendi

Gemi seyahatlerinde yolculara sunulan hizmetler sınır tanımıyor. Havuz ve SPA’larda dinlenerek tatilin keyfini çıkarabilir, dünyaca ünlü şovları izleyebilir, geminin içindeki lüks restoranlarda yemek yiyebilirsiniz…

HER ŞEY DAHİL PAKETLER

Gemi turlarında bugüne kadar interneti kullanımı, SPA hizmeti gibi birçok hizmet ekstra ücretlendiriliyordu. Hatta yapılan bir araştırmaya göre cruise yolcularını en çok endişelendiren konuların başında bu ekstralar geliyordu. Artık birçok gemi yolcularının iletişimini aksatmamak adına çeşitli paketler hazırlamaya başladı. Turla ilgili rezervasyon yaptırırken paketinizi seçiyorsunuz. Sınırsız internet, sınırsız içecek ya da SPA kullanımı gibi ekstralar, bu paketlerin içinde yer alıyor.

SPA’DA POPÜLER MARKALAR

Cruise gemilerinde dünyaca ünlü wellness şirketleri ile anlaşmalar yapılıp cep telefonlarına indirilebilen uygulamalar sayesinde kişiye özel wellness deneyimleri yaşatılıyor. Yoga, golf, gün doğumu ve batımında özel spor etkinlikleri, yürüyüş, tırmanma, basketbol ve golf gibi etkinlikler organize ediliyor. Diyet programları ve sağlıklı beslenme konusunda seyahat boyu programlar çıkarılıyor, en güzeli de seyahat edeceğiniz şehri arzu ederseniz bisiklet veya yürüyüş yolu planlamaları ile gezebileceğiniz wellness seyahat deneyimleri yaşatılıyor.

Cruise şirketleri gemi yolculuğunu unutulmaz bir deneyime dönüştürmeye kararlı. Hindistan kıyılarını kapsayan tura çıkanlar Cochin’de gemiden inip uçakla Agra’ya geçiyor ve Taj Mahal’i ziyaret ettikten sonra gemiye geri dönebiliyor. Antartika turuna katılanlar ise karla kaplı dağlarda kayak yapma şansını elde ediyor.

DÜNYACA ÜNLÜ GÖSTERİLER

Gemilerde dört boyutlu sinema, Formula 1 Ferrari aracı test simulasyonu ve canlı müzik gibi eğlence alternatifleri, Broadway şovlarını aratmayan animasyon imkanları ve gemi içi etkinlikleri, kaptanın gecesi gibi balo organizasyonları gibi imkanlar sunuluyor.

MICHELIN YILDIZLI ŞEFLER

Gemilerde kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri için pek çok seçenekler sunuluyor. Michelin yıldızlı dünyanın popüler şefleri de birbirinden özel lezzetlerle konukları mutlu ediyor. Şirketler füzyon mutfağının en güzel örneklerini oluşturabilmek için şimdiden kolları sıvanmış ve dünyaca ünlü şeflerle anlaşmalar imzalanmış.

SON TEKNOLOJİLERLE DONATILIYOR

Yeni nesil gemiler, son teknolojilerle donatılmaya özen gösteriliyor. Dünya devi teknoloji firmaları ile anlaşmalar yapılıp LCD ekranlardan oda içi teknolojik ürünlerin tasarımları, kişiye özel aplikasyonlar, barda içecekleri hazırlayan ve sizinle sohbet eden robotlara kadar pek çok teknoloji gemi seyahatleri içinde hayatımıza dokunuyor.

ÇOCUKLU AİLELER UNUTULMUYOR

Gemilerde merdiven aralıklarından basamakların düzenine kadar her şey çocuklu aileler göz önüne alınarak hazırlanıyor. Hatta arzu eden aileler çocuklarını gemide son derece gelişmiş mini club’lara bırakıp çocukları eğlenirken, kendileri de rahatça şehri keşfedebiliyorlar.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.